Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

-Wczoraj w lesie pomiędzy Wałkami a Żdżarami napotkano niedźwiedzia – informują zaprzyjaźnieni z naszą redakcją myśliwi. Zwierzę stało obok drogi i był bardzo dobrze widoczne w świetle reflektorów samochodu. Na tych terenach nie było tych zwierząt ponad trzydzieści lat!

Święto zakochanych coraz bliżej. Gdzie spędzić ten wyjątkowy dzień?

Rozpowszechniają sztukę ludową i polską tradycję na całym świecie od ponad pół wieku.

W czasach PRL-u mogli pojechać tam, gdzie nikomu się nawet nie śniło.

Zespół Pieśni i Tańca – czyli Świerczkowiacy – jest powodem do dumy nie tylko mieszkańców dzielnicy Mościce, ale całej Polski. Za co ich kochamy?

Konferencja ta jest następstwem wieloletnich prac koncepcyjnych, prac przy dokumentacji projektowej i wreszcie prac budowlanych w ramach, których wreszcie oddane do użytku zostały pierwsze inwestycje tzw. „Źródlanego szlaku”.

Ceny za autobusy międzymiastowe, czyli popularne busy w regionie idą w górę.

Znany piłkarz Bartosz Kapustka, wychowanek klubu sportowego Tarnovia i rodowity tarnowianin, został raperem i w piosence przywołuje Tarnów.

Aktualnie pomocnik klubu Oud-Heverlee Leuven niedawno, przy współpracy znanego rapera OSTR, stworzył kawałek „Mój film”.

Najważniejszym celem inicjatywy "Pociąg do kultury" jest stworzenie nowej, atrakcyjniej oferty dla pasażerów korzystających z publicznego transportu kolejowego świadczonego przez Koleje Małopolskie. Bez dodatkowych kosztów każdy pasażer uzyskuje możliwość korzystania ze zniżek i rabatów możliwych do wykorzystania w licznych instytucjach kultury w regionie.

Organizatorzy Ferien Messe, po raz kolejny ogłosili rekordowo wysoką frekwencję po zakończeniu tegorocznej edycji największej i najbardziej prestiżowej imprezy wystawienniczej branży turystycznej w Austrii. Wzrost zainteresowania ofertą wypoczynku w Polsce odnotowano również na stoisku narodowym Polskiej Organizacji Turystycznej.

Nie żyje Andrzej Cetera, znany archeolog oraz kierownik delegatury Wojewódzkiej Służby Ochrony Zabytków w Tarnowie.

Spośród Europejczyków najwięcej na jedzenie i zakwaterowanie wydają Maltańczycy, Cypryjczycy i Hiszpanie, wynika z analizy Eurostatu. Polacy w tym zestawieniu wypadają blado.

Archiwalne