Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Czy możemy przestać być wyłącznie krajem tranzytowym – zastanawiali się uczestnicy drugiej debaty w ramach cyklu Polska 2050.

– Na łamach „Rzeczpospolitej" od września prowadzimy debatę na temat Polski i świata w 2050 r. Finałem akcji będzie publikacja białej księgi zawierającej nasz wkład w opracowywanie strategii Polska 2050 – mówił Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej", otwierając drugą z cyklu debat. Poświęcona została rozwojowi infrastruktury. Gospodarz spotkania podkreślał, że jest to jedna z dziedzin najbardziej obecnie zaniedbanych.

W Tarnowie odnaleziono stary wagon, taki sam, jakim w 1940 roku wyruszyła w I transporcie do Auschwitz grupa 728 polskich więźniów politycznych. Powstał pomysł, aby go odrestaurować i zaadaptować na niecodzienną izbę pamięci.

Gdzie na Mikołaja w Tarnowie?

Po wielu przesłuchaniach i występach w końcu pokonał swoich rywali. Teraz czeka na głosy widzów, by wygrać 9 edycję tego popularnego programu.

Na szczycie zwanym "Golgota" w Dąbrówce Szczepanowskiej powstaje wieża widokowa.
Ma 16 metrów wysokości i podświetlana będzie energią słoneczną.  Z tarasu widokowego będzie można podziwiać od strony północnej panoramę Tarnowa, z pięknym widokiem na zakole Dunajca, natomiast z południowej panoramę Tatr.

Kraków Airport, Wizz AirWłoskie Bari i Katania, Larnaka na Cyprze czy Kutaisi w Gruzji - to tylko niektóre z 12 miejsc, do których z Kraków Airport latać będą samoloty linii Wizz Air. Wejście węgierskich linii lotniczych do portu w Balicach oznacza nie tylko wzbogacenie jego oferty, ale także nowe miejsca pracy.

Miłośnicy ślizgania się na łyżwach z Tarnowa mogą już korzystać z lodowiska sezonowego przy ulicy Wojska Polskiego. W sobotę, po raz pierwszy w sezonie zimowym, otwarto obiekt, który latem służy m.in. jako boisko piłkarskie.

W regionie tarnowskim przybywa wież widokowych. Na przełomie listopada i grudnia będą gotowe konstrukcje w Dąbrówce Szczepanowskiej i na Szpilówce w gminie Iwkowa.

III nagroda za najlepsze stoisko na targach TT Warsaw trafiła do Małopolski. Wśród podwystawców – Tarnowskie Centrum Informacji wraz z Winnicą Rodziny Steców! 

Dobre wiadomości dla tych, którzy lubią ślizgać się na łyżwach. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje już od najbliższego weekendu uruchomić lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego. Już teraz mrożona jest pierwsza warstwa lodu, tak by do soboty tafla miała odpowiednią grubość.

Archiwalne