Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W czasie długiego, majowego weekendu, 1-3 maja 2009 roku, młodzi, pełni zapału i pomysłów - tarnowscy przewodnicy beskidzcy, prowadzić będą akcję promującą wiedzę na temat rezerwatu Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

MDDK to jedna z najciekawszych w Polsce imprez promujących zabytki.

Ponieważ tegoroczny "długi weekend" nie jest taki długi, Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do spędzenia go w Tarnowie i w najbliższej okolicy.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza nie tylko turystów ale także mieszkańców miasta po zakup pamiątek z Tarnowa (w tym wyróżnione "pamiątki z regionu": herbata "Tarninówka" oraz ażurowe jajo z herbem miasta), map, przewodników nie tylko po mieście i regionie ale po innych ciekawych miejscach w Polsce i zagranicą.

W tegorocznym Konkursie Złote Formaty, organizowanym przez Grupę Ströer w ramach Festiwalu Promocji Miast i Regionów Jury wyłoniło 26 najlepszych projektów promocyjnych zrealizowanych przez 12 miast i 6 województw.

To pomysł burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka. Jego trasa miałaby przebiegać od Bobowej, poprzez Tarnów, aż do Dąbrowy Tarnowskiej.

Już po raz trzeci Tarnowscy Miłośnicy Gór zapraszają wszystkich pasjonatów wspinaczki i górskich wędrówek oraz tych, którzy o górach coś więcej chcieliby się dowiedzieć na pokaz slajdów "z najwyższych gór świata".

Małopolska od wielu lat pracuje nad spójnym systemem informacji turystycznej, upatrując w nim szansy na rozwój turystyki.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie oraz PTTK - Oddział Ziemi Tarnowskiej zapraszają jutro, 24 lutego o godz. 17:00 do Galerii Niebieskiej - MBP, ul. Krakowska 4, na spotkanie promujące nowy przewodnik "Tarnowskie pomniki". W spotkaniu udział wezmą współautorki: Beata Dziduszko, Anastazja Smagacz, Lidia Ząbczyńska oraz prezes oddziału PTTK Andrzej Łabno.

Podczas wieczoru autorskiego będzie można nabyć przewodnik w promocyjnej cenie 15 zł oraz inne wydawnictwa PTTK.

INTARNET.PL

W najnowszym, lutowym numerze "W podróży" (bezpłatny magazyn pokładowy PKP Intercity, dystrybuowany w pociągach EC, IC, Ex), każdy pasażer podróżujący pociągami w/w klasy zarówno na trasach krajowych jak i zagranicznych może umilić sobie podróż przy lekturze o Tarnowie. W dwóch artykułach "Bogaty smak Tarnowa" oraz "Pociągiem na biegun" o naszym mieście redaktorzy opisują "ciepły klimat" Tarnowa.

Archiwalne