Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Pojawił się długo oczekiwany tom przewodnika znanej i cenionej podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej "Groch i Kapusta - Południowy wschód" w której opisany jest Tarnów wraz z okolicami.

Celem święta jest integracja środowiska związanego z turystyką, władz państwowych i samorządowych.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski, organizowany już po raz dziesiąty, ma na celu pokazanie najpiękniejszych miejsc w Małopolsce, przyjaznych turystom i mieszkańcom.

Hasło tegorocznej imprezy to "Ze smakiem i muzycznym taktem". Trzy dni i dwie noce świetnej turystycznej imprezy, smak prawdziwego turystycznego spotkania na Pogórzu Karpackim.

Projekt tzw. "Telefonu Bezpieczeństwa" jest cyklicznym przedsięwzięciem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji.

Wyjazdy na jachty, obozy sportowe i językowe, oraz oazy to tylko niektóre propozycje przygotowane na wakacje przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie oraz instytucje i stowarzyszenia katolickie.

W wielu miastach Ukrainy, między innymi w Winnicy, Tarnopolu i Kijowie przeprowadzono prezentacje polskiej kultury, historii oraz turystycznych atrakcji.

Do zwiedzania udostępnionych zostało 56 sakralnych obiektów drewnianych znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej.

Unikatowe i ciekawe obiekty można było zwiedzać podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

No to i wiele innych pytań odpowiada Barbara Dziedzic w autorskim poradniku dla firm i travel managerów - "Podróże służbowe - jak oszczędnie podróżować w kryzysie."

Archiwalne