Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dzień Dziecka Tarnowie i regionie zapowiada się ciekawie. Różne instytucje przygotowały atrakcje dla najmłodszych i ich rodziców. Sprawdź je!

Wiosna szybko przywitała nas zielenią i na dobre w krajobrazie, a to znak, że nadszedł czas, aby na łonie natury rozpocząć liryczne spotkania.

Już po raz 20. Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza krakowian i gości do uczestnictwa w Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Wolność krzepi!” – poznamy miejsca i bohaterów ściśle związanych z XX–leciem międzywojennym.

Koncerty, konkursy, zwiedzanie radia i wyśmienita zabawa. To wszystko i wiele więcej czeka na słuchaczy Radia RDN w maju podczas radiowego pikniku i odlotowego dnia dziecka z symulatorem lotu!

Dlugi weekend przed nami... Przedstawiamy wybrane atrakcje i wydarzenia w Tarnowie i regionie. Serdecznie zapraszamy. 

Paweł Chwał, dziennikarz Gazety Krakowskiej zwyciężył w trzeciej edycji konkursu „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście”. Zdobył 99 punktów i został wyróżniony główną nagrodą w wysokości sześciu tysięcy złotych. - Pytania były bardzo trudne, ale właśnie tak powinien wyglądać konkurs Znam Tarnów. To prawdziwy test wiedzy o Tarnowie, nie tylko zwykły sprawdzian – mówił zwycięzca po zakończeniu konkursu. Drugie miejsce zajęła Justyna Chwał, żona Pawła, a trzecie – Ewa Borowska – Sądowicz.

Tegoroczna, 32. edycja festiwalu odbędzie się w terminie od 21 do 28 kwietnia w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, w tarnowskim Marzeniu (od 1913 roku, ul. Staszica 4). Do konkursu wybranych zostało 12 tytułów.

Dziesięć miast, w tym Tarnów, rywalizuje o to, w którym z nich odbędzie się bezpłatny koncert Quebonafide, jednego z najpopularniejszych polskich raperów. O wyborze zdecyduje liczba głosów, oddanych na poszczególne miasta. Fani mogą głosować do 23 kwietnia na www.redbullmusic.pl/quebonafide.

Czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z UE i innymi krajami? Jakie działania powinien podjąć Kijów i jego europejscy partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju i jego integrację z Zachodem? – na te i inne pytania odpowiadają eksperci podczas trwającego XI Forum Europa-Ukraina – jednego z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich i Województwo Podkarpackie.

W 2018 r. National Geographic świętuje 130. urodziny. Z tej okazji redakcja polskiej edycji miesięcznika zaprasza Czytelników do wspólnych obchodów.

Archiwalne