Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Z Tarnowa do Krakowa bilet drożeje o złotówkę. Od poniedziałku bilet jednorazowy kosztować będzie 12,00 zł (przejazd od 55 do 75 minut) a na lotnisko Balice 21.00 zł (z przesiadką na dworcu głównym w Krakowie z czasem przejazdu ok. 1,5 godziny).

Kierowcy będą mogli teraz łatwiej i szybciej dowiedzieć się o ewentualnym zamknięciu promów w Siedliszowicach i Otfinowie. Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie postanowił przesyłać informacje przez Regionalny System Ostrzegania. Ostrzeżenia pojawią się na ekranach telewizorów czy smartfonów. Do tej pory o zamknięciu promu dowiadywali się z radia lub już na miejscu, bezpośrednio od przewoźników.

Koleje Małopolskie - spółka Województwa Małopolskiego – przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia odbędzie się wyjątkowy przejazd nowoczesnym Impulsem z Krakowa do Jasła i Gorlic. Pasażerowie pojadą pociągiem w zamian za datek wrzucony do puszek WOŚP. A cel zbiórki jest naprawdę szczytny - w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Jedziesz pociągiem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej? Podróżujesz nowoczesnym składem po Małopolsce i nie znasz ceny biletu? Publikujemy najważniejsze informacje o opłatach w pociągach kursujących po naszym regionie.

Linie lotnicze Ryanair, 1 grudnia wprowadziły usługę "Ryanair Holidays", oferując klientom pełne pakiety wakacyjne zawierające loty, zakwaterowanie oraz transfery.

Wtorkowa katastrofa samolotu pokazuje jak ważne jest dokładne zapoznanie się z instrukcjami bezpieczeństwa i później stosowanie się do nich. – Gdy samolot zmierzał w stronę ziemi, ludzie wstawali z miejsc i panikowali. Przeżyłem, bo zwinąłem się w pozycję embrionalną na fotelu – mówi jeden z ocalałych pasażerów feralnego lotu.

British Airways chce wkrótce serwować swoim pasażerom tzw. cyfrową pigułkę – mikroskopijne urządzenie, które… z poziomu naszego żołądka będzie informować załogę o naszym samopoczuciu i aktualnych potrzebach.

Województwo małopolskie odebrało dzisiaj sześć nowoczesnych Impulsów, które zostały wyprodukowane w fabryce Newag w Nowym Sączu. Pierwszych pasażerów zabiorą na pokład 11 grudnia. Nowy tabor z Newagu trafi do obsługi trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej z Krakowa do Tarnowa oraz połączeń do Nowego Sącza i Krynicy. Województwo małopolskie zamówiło dwanaście pojazdów za kwotę blisko 300 mln zł brutto. Zgodnie z umową, z końcem roku na tory wyjadą cztery 5-członowe i dwa 4-członowe Impulsy. Pozostała część zamówienia zostanie zrealizowana do połowy lutego 2017 roku.

Tarnowski dworzec PKP przeniesie się w czasie - dokładnie 160 lat. Właśnie tyle trwa historia kolei w mieście. Ten jubileusz już dziś będą świętować kolejarze i historycy.

Po siedmiu latach wraca bezpośrednie połączenie lotnicze między Krakowem a Chicago. Pierwsi pasażerowie wyruszą w podróż w lipcu przyszłego roku. Według szacunków władz lotniska, między Małopolską a Chicago podróżuje obecnie prawie sto tysięcy osób rocznie. Niestety do tej pory mogli korzystać tylko z połączeń z przesiadką. To także dobra wiadomość dla pasażerów ze Śląska i Słowacji.

Archiwalne