Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Na wystawie prezentowane są wydawnictwa BWA Tarnów projektu Magdaleny Burdzyńskiej: katalogi wystaw „Błądzić jest rzeczą” (red. Katarzyna Białousz, Anna Theiss) i „Ars moriendi” (red. Przemysław Chodań) oraz plakat wystawy Doroty Buczkowskiej „Królestwo”.

W Tarnowie rusza 21. edycja Talii, ogólnopolskiego festiwalu komedii. Na deskach "Solskiego" o Grand Prix festiwalu powalczy 8 spektakli.

Film TodMachine Bogusława Kornasia – młodego, tarnowskiego reżysera będzie się prezentował na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w konkursie Inne Spojrzenie. Twórcy ogromną pomoc otrzymali od stowarzyszenia Pro Arte.

Od dziś (17 lipca) w galerii „Panorama” na dworcu kolejowym w Tarnowie prezentowane będą wszystkie znajdujące się w zbiorach tarnowskiego Muzeum Okręgowego fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 18.00. Będzie to także okazja do pokazania zakupionego w ostatnich tygodniach, kolejnego fragmentu działa Jana Styki „Atak węgierskich huzarów z pułku Vilmosa i Koburga". 

Już za tydzień w Tarnowie będzie można po raz pierwszy w historii obejrzeć wszystkie zebrane przez muzeum okręgowe fragmenty Panoramy Siedmiogrodzkiej .Obrazy prezentowane będą w galerii na tarnowskim dworcu PKP. Tam ma być ich stałe miejsce na najbliższe tygodnie. Kiedyś w mieście były plany budowy rotundy dla fragmentów Panoramy Siedmiogrodzkie,j niestety nigdy nie doszło to do skutku - przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor tarnowskiego muzeum okręgowego

Amfiteatr, platforma widokowa, ścieżki edukacyjne, pomosty – to wszystko powstanie niebawem w Nowym Wiśniczu. Miasto dostanie dofinansowanie na utworzenie Parku 400-lecia w rejonie Zamku Kmitów i Lubomirskich.

Po 8 miesięcznej podróży i przemierzeniu blisko 1800 km Panorama Siedmiogrodzka wróciła do Tarnowa.

Alicja de Rosset i Katarzyna Zielonka przygotowały opracowanie Aplikacje mobilne w muzeach, moda czy potrzeba?, opublikowane w zeszłorocznym tomie rocznika Muzealnictwo.

Wystawa zlokalizowana zostanie w odremontowanych budynkach tarnowskiego muzeum przy Rynku. Dzięki olbrzymim środkom z Unii Europejskiej - kamienice zostaną zamienione na nowoczesny oddział muzealny. Na trzech poziomach turyści będą mogli poznać historie miasta. Po wystawie oprowadzać ma... kataryniarz.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego doceniło pracę Centrum Paderewskiego. Wicepremier profesor Piotr Gliński podpisał umowę w sprawie prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury ośrodka w Kąśnej Dolnej pod Tarnowem.

Archiwalne