Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Rzeszowska firma Marcel rozpoczęła regularne kursy na trasie Tarnów-Dębica-Rzeszów.

W systemy głośnomówiące wyposażono cały tabor MPK. To ukłon miasta w stronę osób niewidomych i niedowidzących.

Osoby niewidzące i słabowidzące w Tarnowie będą mogły za pomocą specjalnych pilotów uruchamiać dźwiękowe systemy identyfikacji autobusów komunikacji miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nieodpłatnie przekaże niepełnosprawnym 80 takich urządzeń. Piloty będą współpracować z systemami głośnomówiącymi dla osób niewidomych, które zostały już zamontowane w autobusach MPK. Jak poinformowały w piątek miejscowe władze, Tarnów jest drugim, po Łodzi, miastem w Polsce, w którym wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej wyposażono w taką technologię.

Przewoźnik Marcel zapowiada nową trasę. Zielone autobusy dotrą ze stolicy Podkarpacia przez Dębice do Tarnowa. Firma informuje że trasę będą obsługiwać nowe pojazdy.
Od 1 marca Voyager zawiesił kursy na wyżej wymienionej linii.

Od 1 marca linia autobusowa Tarnów-Dębica-Rzeszów przewoźnika Voyager zostaje zlikwidowana. W zamian przewoźnik z Gorlic otwiera od 14 marca linię Tarnów-Tuchów-Ciężkowice-Grybów-Nowy Sącz...

  

Od początku lutego mieszkańcy zapłacą mniej za bilety autobusowe. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu taryfy odcinkowej. Oznacza to, że osoby podróżujące komunikacją miejską zapłacą za konkretny przejazd w zależności od ilości przejechanych przystanków. Warunkiem korzystania z nowej taryfy będzie posiadanie Tarnowskiej Karty Miejskiej. Dla użytkowników karty w wersji premium koszt najtańszego, 3-przystankowego biletu wynosi 1,20 zł, zaś dla studentów 0,60 gr.

Kraków Airport jest pierwszym lotniskiem regionalnym w Polsce, które przekroczyło liczbę 4 milionów pasażerów rocznie.

Wszyscy kierowcy, którzy w Tarnowie przesiądą się  do pociągu czy innego transportu publicznego lub każdego innego zbiorowego, także prywatnego,  będą mogli zostawić auto na nowo powstałym parkingu.

Wracają prace na wiadukcie kolejowym przy ulicy Krakowskiej w Tarnowie. W najbliższych dniach będzie tam prowadzona rozbiórka, przy starej części przeprawy. Za to za kilka dni kierowcy przejadą bez przeszkód pod wiaduktem na ulicy Czerwonych Klonów.

Końcówka 2015 roku miała być momentem przełomowym na PKP. Przeciągające się remonty powodują, że rewolucji nie będzie, ale pasażerowie mogą liczyć na udogodnienia - donosi "Dziennik Polski".

Archiwalne