Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Porównywany jest do Schindlera ale niewiele osób o nim słyszało. Powstał film dokumentalny o Juliusu Madritschu - Austriaku, który uratował kilkuset Żydów. Zatrudniał ich w fabrykach, które szyły mundury dla niemieckiego wojska w Krakowie, Bochni i Tarnowie.

Groby wojenne z I wojny światowej na cmentarzu żydowskim w Tarnowie odnowione. Prace wykonano w ramach remontu prowadzonego na tej nekropolii.

Koleje Litewskie (Lietuvos geležinkeliai) w niecodzienny sposób złożyły Polsce życzenia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wykonaniem septetu lokomotyw dyrygował maestro Zbigniew Lewicki.

To będzie historyczne wydarzenie w Tarnowie. 11 listopada w tarnowskim muzeum okręgowym zostanie zaprezentowany protokół z obrad Rady Miejskiej w Tarnowie z 30 października 1918 r., w którym odnotowane zostało oddanie miasta pod władzę rządu warszawskiego. Będzie to pierwszy publiczny pokaz tego dokumentu. Stanowi on własność Archiwum Narodowego w Krakowie.

Mościcki Klub Balonowy zaprasza na Balonowy Turniej Niepodległości. W zawodach, które potrwają trzy dni, od 9 do 11 listopada, zmierzą się załogi balonów na ogrzane powietrze.

W katedrze można już zejść do krypty biskupów. Otwarta została krypta biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej w Tarnowie. Spoczywają w niej byli tarnowscy pasterze: bp Józef Wojtarowicz, bp Franciszek Lisowski, bp Jan Stepa i abp Jerzy Ablewicz.

1500 flag czeka na tarnowian, którzy wezmą udział w organizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa akcji „Flaga na samochód”. Flagi można odbierać dzisiaj, od godziny 9.00.

31 października w setną rocznicę odzyskania przez Tarnów niepodległości odbędzie się premierowe przejście Questu – Tarnów Pierwsze Niepodległe.

1500 flag czeka na tarnowian, którzy wezmą udział w organizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa akcji „Flaga na samochód”. Flagi można odbierać od jutra od godziny 9.00.

Średniowieczna studnia, zakład kowalski i stragany placu targowego - to odkopali archeolodzy w Tarnowie. Na znalezisko natknęli się pracownicy ekipy remontującej plac Kazimierza w centrum miasta. Remont przerwano i teren przeszukali archeolodzy.

Archiwalne