Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Słynne tarnowskie "Słoneczko", czyli rzeźba znajdująca się na skwerze pomiędzy ulicą Lwowską i Jasną w Tarnowie, odzyskało dawny blask. O problemie zaniedbanej, brudnej i porośniętej mchem instalacji alarmowaliśmy na antenie Radia Kraków pod koniec kwietnia.

Ogłoszony został konkurs na wykonanie projektu pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik stanie przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności, a na jego budowę zabezpieczono w miejskiej kasie 350 tysięcy złotych.

Już po raz czwarty z inicjatywy Fundacji Impuls Rozwoju, na dworcu PKP w Tarnowie upamiętniono rocznicę wybuchu bomby zegarowej z 28 sierpnia 1939 roku, który dla Tarnowa i jego mieszkańców rozpoczął tragiczny czas okupacji.

Internet i nowe technologie w coraz większym stopniu oddziałują na branżę turystyczną. W szybkim tempie rośnie przede wszystkim znaczenie internetowych kanałów sprzedaży.

Nad ranem znaleziono zwłoki na cmentarzu w Tarnowie. Ale spokojnie, to tylko początek powieści kryminalnej opartej na realiach Tarnowa z przełomu XVII i XVIII wieku.

Instrument zbudowany w 1685 roku przez legendarnego lutnika Antonio Stradivariego pojawi się wraz z Maestro Januszem Wawrowskim w finale Festiwalu Bravo Maestro 25 sierpnia w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Ścieżka w koronach drzew, szlak nietoperzowy oraz Centrum Edukacji Ekologicznej powstaną w Ciężkowicach. Po planach budowy Parku Zdrojowego na Rakutowej, to kolejny projekt, który ma być atrakcją Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego.

Relacja blogera z Pomorza z rowerowej podróży wzdłuż Wisły i Dunajca z Czechowic-Dziedzic do Tarnowa

Muzeum Diecezjalne w Tarnowie to najstarsze muzeum diecezjalne w Polsce. Założone w roku 1888 przez ówczesnego rektora Seminarium Duchownego Ks. Józefa Bąbę, mieściło się w budynku tegoż Seminarium, w okresie międzywojennym w Ratuszu miejskim, zaś obecnie mieści się w zabytkowych kamieniczkach z wieku XVI, w sąsiedztwie Katedry.

4 sierpnia 1914 roku sprzed tarnowskiej katedry do Krakowa wyruszyła grupa 43 ochotników, którzy zasilili I Kampanię Kadrową?

Archiwalne