Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Jeszcze dzisiaj (23-02-2009) w Restauracji "Bristol", ul. Krakowska 9, o godz. 19:15 możemy uczestniczyć w brawurowo przygotowanej przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię i portal inTARnet.pl, Trzeciej Tarnowskiej Szopce Noworocznej.

Jest szansa na szybką budowę autostrady z Szarowa do Tarnowa. Minister infrastruktury utrzymał w mocy wydaną przez wojewodę małopolskiego decyzję o ustaleniu lokalizacji.

Wydział Strategii tarnowskiego magistratu oraz Tarnowskie Centrum informacji zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu "Małopolska Gościnna" czyli otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki.

W tym roku wartość wszystkich "twardych" inwestycji w kulturę w subregionie tarnowskim, finansowanych z środków marszałkowskich, wyniesie aż 71 mln zł.

W najnowszym, lutowym numerze "W podróży" (bezpłatny magazyn pokładowy PKP Intercity, dystrybuowany w pociągach EC, IC, Ex), każdy pasażer podróżujący pociągami w/w klasy zarówno na trasach krajowych jak i zagranicznych może umilić sobie podróż przy lekturze o Tarnowie. W dwóch artykułach "Bogaty smak Tarnowa" oraz "Pociągiem na biegun" o naszym mieście redaktorzy opisują "ciepły klimat" Tarnowa.

Kolejny krok w kierunku lotniska pod Tarnowem.

Nowa siedziba tarnowskiego Muzeum Okręgowego już w 2011.

Nowe sale wystawiennicze, odrestaurowany dziedziniec oraz renowacja okolicznych budowli ma zachęcić turystów do zwiedzania zamku w Dębnie.

W marcu premiera dramatu policjanta. Oparł historię na prawdziwych wydarzeniach.

Zakończył się remont jednego z najcenniejszych obiektów sakralnych miasta, ponad 500-letniego kościoła pw. Najświętszej Marii Panny na tzw. Burku.

Archiwalne