Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowskie Centrum Informacji - jedno z najbardziej pomocnych biur w Polsce… 

W październiku zapraszamy do Tarnowa na IV Wielkie Tarnowskie Dionizje oraz na niezapomniany weekend w „Polskim Biegunie Ciepła”. Z Warszawy już za 5 zł a z Kielc za 3 zł. 

Do zobaczenia w Tarnowie!

Za każdy głos oddany na nominowanych z Tarnowa i regionu tarnowskiego serdecznie dziękujemy. Wyniki głosowania dostępne są na http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/4654652,wybieramy-skarby-regionu-zaczynamy-kolejny-etap-wielkiego-odkrywania-malopolski,id,t.html  

W kategoriach:  „miejscowość”, „małopolska osobowość turystyki” oraz „przewodnik turystyczny” laureatów wyłoni kapituła plebiscytu, która ma 34% głosów. Laureatów poznamy najpóźniej 2 października 2015 r. podczas małopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Zakopanem.

Również do jutra, 7 września, można głosować na kandydatów z Tarnowa i regionu (m.in. Marcin Pałach, dyr. TCI, Cristal Park w Zgłobicach) w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski

Jeszcze tylko do jutra, 7 września, można głosować na tarnowski Rynek w plebiscycie portalu Nasze Miasto. 

Rozmowa z Marcinem Pałachem, dyrektorem Tarnowskiego Centrum Informacji 

Turystyka jest jedną z największych i najbardziej dochodowych branż naszego regionu. W plebiscycie organizowanym przez "Gazetę Krakowską", Samorząd Województwa Małopolskiego, Małopolską Organizację Turystyczną, Radio Kraków i krakowski oddział Telewizji Polskiej, startują zarówno uznane marki z turystycznej mapy województwa, jak też ci, którzy chcą się dopiero pokazać szerszej publiczności.

Wieczór w kawiarniach i pubach na renesansowym rynku, w dzień zwiedzanie wnętrz tarnowskiej katedry a w niej 15 metrowe najwyższe w Europie pomniki Tarnowskich i Ostrogskich, poznawanie jedynej w Europie wystawy poświęconej historii i kulturze Romów w Muzeum Etnograficznym...

We wtorek termometry tarnowskiej stacji meteo odnotowały niemal 37 stopni Celsjusza. Tym samym pobity został 60-letni rekord Polski.

Kolejowe połączenie między centrum Krakowa a lotniskiem w Balicach zostanie uruchomione 15 września. Przypomnijmy, pociągi miały na tej trasie kursować już od wtorku (1.09). Jednak z powodu przedłużających się prac było to niemożliwe.

Archiwalne