Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od najbliższej niedzieli na tarnowskim rynku będzie można - wzorem lat ubiegłych - wspólnie się pobawić. Potańcówki skierowane są do wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek i umiejętności.

Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa zaprasza na tradycyjne, piątkowe, wieczory z muzyką z Nowego Orleanu.

16 czerwca 2018 r. odbył się III Tarnowski Zjazd Berneńczyków "Tarnów w Tricolorze". Główną atrakcją była parada berneńczyków.

Drodzy maturzyści – czy jesteście gotowi na wyjątkowy koncert, który Małopolska organizuje specjalnie dla Was? My oczywiście tak! Już za kilka dni spotkamy się w jednym miejscu, by świętować zakończone egzaminy maturalne.

Wydarzenie zainaugurowało tradycyjnie spotkanie modlitewne w Zbylitowskiej Górze - na największym na terenie Polski cmentarzu ofiar Holocaustu. Podczas II wojny światowej w tamtejszym lesie Buczyna zamordowano około 8 tys Żydów.

14 czerwca minie 78 lat od wywiezienia z Tarnowa pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz. W środę zainaugurowano obchody rocznicowe. Przed pomnikiem upamiętniającym te wydarzenia spotkali się kombatanci, żołnierze AK, przedstawiciele służb mundurowych, władze miasta i samorządowcy.

17-18 czerwca 2018 r. Muzeum Armii Krajowej odwiedzi Tarnów. Na Rynku stanie mobilna wystawa prezentująca pamiątki i dokumenty dotyczące Akcji „Burza” przeprowadzonej w 1944 roku przez żołnierzy AK.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej
w Tarnowie zapraszają na kolejną edycję Dni Pamięci Żydów Galicyjskich „Galicjaner Sztetl” (14-24 czerwca br.).

XXIV PUCHAR TARNOWA MTB 2018 - to najstarszy w Polsce cykl zwodów w kolarstwie górskim. Już 9-go czerwca zapraszamy na kolejną edycję do Zbylitowskiej Góry.

Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sarsa, Mateusz Ziółko, Złoty Maanam – największe wydarzenie muzyczne w Tarnowie, czyli Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018 zbliża się wielkimi krokami! Wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyśmienita zabawa – to jeden z pomysłów na pobudzenie miasta do życia.

Archiwalne