Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnów włączył się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), który rozpocznie się w najbliższą sobotę 16 września. W jej ramach mieszkańcy będą mogli m.in. bezpłatnie podróżować komunikacją miejską, wziąć udział w pikniku w Parku Strzeleckim i rywalizować w konkursach z nagrodami.

Jesienią 2020 r. powinien być gotowy nowy most na Wiśle łączący Borusową w Małopolsce z Nowym Korczynem w woj. świętokrzyskim. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Będzie ona dofinansowana z RPO obu województw.

Od dziś można jeździć na jednym bilecie korzystając z taboru trzech przewoźników. Chodzi o tzw. wspólny bilet na kolei. Póki co jest to tylko program pilotażowy. Bierze w nim udział - PKP Intercity, Przewozy Regionalne i Trójmiejska SKM.

Ryanair ogłosił nowa politykę bagażową, która będzie obowiązywała od 1 listopada br. Wcześniej przewoźnik zwracał uwagę pasażerom na to, że zabierali za dużo bagażu podręcznego.

Zmiany dotyczyć będą linii numer 208, 14, 12, i 3.

9 września Ryanair uruchamia kolejne połączenie na trasie Rzeszów-Londyn. Zgodnie z rozkładem samolot wystartuje z lotniska Londyn-Stansted o 5.55 i dotrze do Jasionki o 9.30 lokalnego czasu. W drogę powrotną ruszy o 9.55, by wylądować w Londynie o 11.30.

Na płycie lotniska uruchomiono fanfary wodne, a w terminalu grał zespół jazzowy. 3 lipca do Krakowa dotarł pierwszy samolot z Chicago. Dreamliner LOT-u wylądował w Balicach około godziny 11:00. Przyleciało nim 250 osób.

11 nowych połączeń pojawi się w letnim rozkładzie lotów lotniska Kraków Airport, który wchodzi w życie w ten weekend. Najważniejszą nowością jest przywrócenie przez LOT, po niemal siedmiu latach przerwy, bezpośrednich lotów transatlantyckich do Chicago.

Blisko pół miliona pasażerów przewiozły w styczniu należące do wojewódzkiego samorządu Koleje Małopolskie. W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku liczba ta wzrosła o ponad 60 procent. Jak sobie radzi linia z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy?

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład lotów z Krakowa, 14 nowych tras: Ateny, Barcelona, Berlin, Glasgow, Gӧteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla i Tel Awiw, 3 nowości w sezonie zimowym: Porto, Walencja i Wenecja Treviso (50 tras łącznie).

Archiwalne