Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Zarząd Enea Ekstraligi opublikował terminarz rozgrywek w sezonie 2014. Pierwsze żużlowe emocje już w sobotę 12 kwietnia – Unia Tarnów pojedzie na mecz do Zielonej Góry.

Już w jutro (sobota, 30 listopada) uruchomione zostanie sztuczne lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego 14. – Zapraszamy wszystkich tarnowian do korzystania z obiektu – mówi dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk.

Janusz Kołodziej został indywidualnym mistrzem Polski na żużlu! W finale w Tarnowie wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka i Macieja Janowskiego. Zawodnik miejscowej Unii po raz trzeci w karierze założył Czapkę Kadyrowa. Wicemistrz świata – Jarosław Hampel – odpadł po rundzie zasadniczej.

Piękny sukces młodziutkiej tarnowianki. Justyna Walaś w Albenie sięgnęła po tytuł mistrzyni świata kadetek w boksie.

Wygraną 50:40 nad Unibaxem Toruń zakończyli żużlowcy Unii Tarnów sezon zasadniczy ligi żużlowej. Ta wygrana zapewniła tarnowianom udział w fazie play off.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje, iż z dniem 4 grudnia rozpoczyna eksploatację lodowiska sztucznie mrożonego przy ul. Wojska Polskiego 14.

Gabriela Żmuda ze złotym medalem

W dniach 5-10 listopada br. w Haungshan w Chinach odbyły się V Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego. Mistrzynią Świata została Gabriela Żmuda, zawodniczka Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen.

W związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012 redakcja TEMI, z inicjatywy władz i działaczy MKS Tarnovia, przypomniała największy dotychczasowy piłkarski sukces klubu MKS Tarnovia w jego stuletniej historii, ale jednocześnie sukces całej tarnowskiej piłki nożnej, jakim był udział piłkarskiej drużyny Tarnovii w rozgrywkach I ligi w 1948 roku.

Tancerki z tarnowskiej formacji LABIRYNT, reprezentujące Polskę na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Hong Kongu, zdobyły drugie miejsce! Taneczne zawody Cheerleadeing World Championships 2011 odbyły się w miniony weekend.

Coraz chłodniejsza aura sprzyja mrożeniu tafli sztucznego lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Amatorom łyżew ślizgawka udostępniona zostanie już za kilka dni.

Archiwalne