Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od października aktorzy tarnowskiego teatru będą występowali na dachu. Są już pieniądze na urządzenie nowej sceny u „Solskiego”.

Koncerty, konkursy, zwiedzanie radia i wyśmienita zabawa. To wszystko i wiele więcej czeka na słuchaczy Radia RDN w maju podczas radiowego pikniku i odlotowego dnia dziecka z symulatorem lotu!

Nie potrzeba już jechać do Zalipia, aby podziwiać dzieła tamtejszych malarek.

Tegoroczna, 32. edycja festiwalu odbędzie się w terminie od 21 do 28 kwietnia w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, w tarnowskim Marzeniu (od 1913 roku, ul. Staszica 4). Do konkursu wybranych zostało 12 tytułów.

Dziesięć miast, w tym Tarnów, rywalizuje o to, w którym z nich odbędzie się bezpłatny koncert Quebonafide, jednego z najpopularniejszych polskich raperów. O wyborze zdecyduje liczba głosów, oddanych na poszczególne miasta. Fani mogą głosować do 23 kwietnia na www.redbullmusic.pl/quebonafide.

„History in 360° – The Transylvanian Panorama, The arrival of the Hungarians and Panoramas of the World” („360 stopni historii. Panorama Siedmiogrodzka, Przybycie Węgrów oraz Panoramy świata”)

Organizatorzy zaprezentowali publicznie program i założenie tego dużego, wielkopostnego wydarzenia. To cykl koncertowy, na który składają się muzyczne prezentacje dzieł w okresie poprzedzającym Wielkanoc.

Będzie to nowy oddział muzealny tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Powstanie na bazie istniejącej dziś Izby Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przy ulicy Mościckiego i Szkotnik. Pomieszczenia, w których mieści się jest Izba Pamięci, zostaną odremontowane, przygotowana zostanie także nowa ekspozycja.

Ciężkowice wciąż szukają wsparcia w budowie pomnika Ignacego Jana Paderewskiego na Rynku. Publiczna zbiórka na ten cel nie idzie najlepiej, bo do tej pory zebrano około 30 tysięcy złotych z potrzebnych 180 tysięcy. Gmina poprosiła o wsparcie m.in. Ministerstw Kultury.

Każdy z nas wie, że Małopolskę i jej bogatą kulturę najlepiej poznawać osobiście. Jednak już niebawem podziwianie zabytkowych przedmiotów czy czytanie wyjątkowych dzieł na temat Małopolski będzie jeszcze bardziej dostępne za pomocą sieci. W tym roku instytucje kultury Województwa Małopolskiego będą realizować bowiem kilka wyjątkowych projektów dofinansowanych ze środków unijnych.

Archiwalne