Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz VISTAL GDYNIA wybuduje obwodnicę Dąbrowy Tarnowskiej. Konsorcjum złożyło najkorzystniejszą ofertę wybudowania drogi z dziesięcioletnią gwarancją za niecałe 80 mln złotych. Budowa ma ruszyć jeszcze tej jesieni.

Województwo małopolskie od grudnia przywraca przyspieszony pociąg "Jaworzyna" relacji Kraków - Krynica. Będzie on obsługiwany przez nowoczesne szynobusy, które - zatrzymując się tylko na wybranych przystankach - dotrą do celu szybciej.

Kierowcy mogą parkować w Tarnowie korzystając z mobilnej aplikacji dostępnej na smartfonach. Wystarczy ściągnąć na telefon bezpłatną aplikację SkyCash. Rozwiązanie dostępne jest w blisko 50 polskich miastach, teraz mogą korzystać z niego również tarnowianie.

Linia Tarnów-Dębica-Rzeszów przewoźnika Marcel została zawieszona na okres wakacji.

Podróż z Krakowa do Tarnowa w 50 minut, w klimatyzowanym przedziale z dostępem do internetu? Pokonanie trasy Kraków - Wieliczka za 3 zł w 20 minut? Błyskawiczny przejazd ze stolicy województwa do Sędziszowa przez Słomniki, Miechów i Kozłów? Niemożliwe? A jednak! Wszystko dzięki wciąż rozbudowywanej małopolskiej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA).

Podróż z przesiadką zazwyczaj wymaga od pasażerów kolei zakupu dwóch lub więcej biletów na różnych stronach internetowych. Operator serwisu Koleo dogadał się z przewoźnikami i od początku czerwca oferuje zakup wspólnego biletu na pociągi regionalne w całej Małopolsce.

Od środy 18 maja z Kowalowej do Tarnowa nie będą już jeździły autobusy jednej z firm. To może znacznie wpłynąć na komfort podróżujących.

W tym roku mija 160 rocznica oddania do użytku linii kolejowej z Krakowa przez Tarnów do Dębicy a już od grudnia pociągi pomkną 160km/h.

17 zł za nieograniczone podróże jednodniowe z Tarnowa do Krakowa czy 46 zł za 3 dni to propozycja Przewozów Regionalnych dla turystów i pielgrzymów na czas od 25 lipca do 2 sierpnia.

Od 12 maja na ul. Krakowskiej, na wysokości wiaduktu kolejowego (przed dworcem autobusowym dla jadących od strony Krakowa), zmieniona została organizacja ruchu – wyłączone zostały wewnętrzne pasy obu jezdni. Wprowadzono również ograniczenie wysokości pojazdów mogących przejechać pod wiaduktem do 3,2 m.

Archiwalne