Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Województwo małopolskie i świętokrzyskie będą wspólnie zabiegać o budowę połączenia drogowego z Warszawy do południowej granicy Polski przez Busko i Borusową. Zakłada to podpisane w Dąbrowie Tarnowskiej porozumienie.

Urząd Miasta Tarnowa opracował ofertę inwestycyjną miasta.

Prace rozpoczną się 1 czerwca. Zaplanowano wymianę nawierzchni na długości prawie 13 km torów, przebudowę pięciu mostów i czterech przepustów, wymianę rozjazdów i słupów trakcyjnych.

Dąbrowa Tarnowska doczekała się wreszcie hotelu z prawdziwego zdarzenia. Nowo otwarty Cristal Park oferuje 65 miejsc noclegowych i 150 restauracyjnych. Hotel już czeka na gości, choć trwają jeszcze ostatnie, kosmetyczne prace.

Od dnia 4 maja 2011r. wprowadzone zostało oznakowanie na czas pierwszego etapu remontu ulicy Krakowskiej.

Mowa o ścieżkach rowerowych w Tarnowie, na których utrzymanie miasto chce w tym roku wydać dwa miliony złotych. Wszystkie zaplanowane działania mają polepszyć komfort poruszania się rowerem po ulicach. Do tej pory użytkownicy mają powody do narzekania.

Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” złożyło w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie wniosek o przyznanie pomocy na stworzenie „Bursztynowego Szlaku Rowerowego”. To fragment międzynarodowego szlaku rowerowego biegnącego z Budapesztu przez Węgry, Słowację i Polskę. Nazwa oraz przebieg szlaku nawiązują do starożytnego Bursztynowego Szlaku.

Kolej aglomeracyjna, system "parkuj i jedź" oraz wprowadzenie biletów akceptowanych przez różnych przewoźników działających na terenie Małopolski - to inicjatywy, które mogą usprawnić komunikację z Krakowem i poruszanie się wewnątrz regionu.

W ryglickim spichlerzu podworskim powstaną sale wystawowe pełne pamiątek pokazujących bogatą historię miasteczka i gminy. Spichlerz (datowany na 1756 r.) to najstarszy tego typu obiekt w regionie. Ma szansę stać się prawdziwą perełką na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przyznała Gminie Miasta Tarnowa wyróżnienie „Najlepsze Przedsięwzięcie roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2010” za tę inwestycję. Co roku na taki tytuł mogą liczyć te inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju całego województwa.

Archiwalne