Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Opuszczona od 13 lat malowana chata, w której żyła Stefania Łączyńska, jedna z najbardziej utalentowanych artystek ludowych z Zalipia, dostała szansę na nowe życie. Chata w ramach projektu Województwa Małopolskiego SkanseNOVA zostanie przeniesiona do zagrody Felicji Curyłowej w Zalipiu.

Polskie Linie Kolejowe w stulecie odzyskania niepodległości nazwą swoje składy wyjątkowymi nazwiskami bohaterów narodowych.

Na przestrzeni kilku lat, może dekady, posiadanie samochodu będzie coraz bardziej passe, stanie się obciążające. Będzie coraz więcej możliwości aby się szybciej, taniej, bardziej komfortowo i wygodnie przemieszczać. Widać to po zachowaniach młodych ludzi. Młodzi ludzie, kiedy chcą gdzieś pojechać, korzystają z ubera lub z carsharingu - mówi WNP.PL Kazimierz Rajczyk, dyrektor zarządzający sektorem energetycznym w ING Banku Śląskim….

Serwis Airbnb jeszcze przed Bożym Narodzeniem wprowadzi zmiany zażądane przez KE, w tym jasne ceny. Komisja oczekuje, że do końca roku do unijnego prawa dostosuje się też Facebook. W przeciwnym razie czekają go sankcje.

Tarnowianin Łukasz Maciejewski, autor książki „Aktorki. Odkrycia”, został tegorocznym laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „książka o tematyce filmowej”. Na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wraz z nim nagrodę w tej kategorii - za tom „Od Munka do Maślony” – odebrała Barbara Hollender.

Ireneusz Węgłowski: 2018 jest kolejnym dobrym rokiem dla branży.

Trwają prace nad kolejnym historycznym muralem w Tarnowie. Malowidło powstaje u zbiegu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej, a przedstawiać będzie wizerunek urodzonego w Tarnowie – hetmana Jana Tarnowskiego.

Na mapie Tarnowa pojawią się nowe nazwy - Zakątek Spycymira Leliwity i skwer księdza kapitana Piotra Gajdy. Tak podczas wczorajszej sesji, 10 września, zdecydowali tarnowscy radni.

Słynne tarnowskie "Słoneczko", czyli rzeźba znajdująca się na skwerze pomiędzy ulicą Lwowską i Jasną w Tarnowie, odzyskało dawny blask. O problemie zaniedbanej, brudnej i porośniętej mchem instalacji alarmowaliśmy na antenie Radia Kraków pod koniec kwietnia.

Ogłoszony został konkurs na wykonanie projektu pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik stanie przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności, a na jego budowę zabezpieczono w miejskiej kasie 350 tysięcy złotych.

Archiwalne