Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Niedzielę Palmową młodzi będą się wspólnie modlić i wielbić Boga. Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym będą m.in. wspomnieniami z Panamy.

To będzie modlitwa rodzin i mieszkańców Tarnowa. Ulicami Starówki przejdzie Droga Krzyżowa. Osoby duchowne i świeccy zgromadzą się na modlitwie w Wielką Środę na rynku.

W najnowszym numerze magazynu pokładowego PKP Intercity „W podróż” (nr 23/2019) podróżujący, nie tylko pendolino, przeczytają o zwyczajach wielkanocnych w Małopolsce również w Zalipiu i Tarnowie.

 

Ukazał się nowy przewodnik po Tarnowie "Tarnów i region tarnowski", jego autorem jest Wiesław Ziobro. Publikacja, która powstała przy naszym wsparciu merytorycznym to przeszło 240 stron, 520 fotografii, atrakcje turystyczne, obiekty architektoniczne, archiwalia, ciekawostki, znane postaci, gastronomia, noclegi oraz szlaki turystyczne.

 

Co roku około miliarda osób na całym globie wyjeżdża na wakacje. Gdyby każda z nich wprowadziła choć jedną, drobną zmianę w sposobie podróżowania, świat naprawdę stałby się lepszy. Zobaczcie, co robić (a raczej - czego nie robić) by podróżować etycznie. Działanie na szkodę nie musi być celowe - z niektórych rzeczy czasem nie zdajemy sobie po prostu sprawy.

Deklarują urzędnicy, lecz jest problem z wykonawcami. Nie ma chętnych do budowania tras dla cyklistów.

Co prawda „Tarnowskie na dwóch kółkach - Pasmo Brzanki rowerem” - relacja z pobytu w naszym regionie ukazała się przed rokiem ale wciąż jest aktualna. Zapraszamy do lektury i do odwiedzenia Tarnowa oraz regionu na 2 kółkach!!!...

To kolejne historyczne znalezisko w Tarnowie, na które natrafiły ekipy budowlane prowadzące remont w ścisłym centrum miasta. Tym razem podczas prac ziemnych, u zbiegu ulicy Katedralnej i Wałowej odsłonięto masywne, ceglane mury. Mogą to być pozostałości po jednej z dwóch średniowiecznych bram prowadzących do miasta.

Małopolska to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce, miejsce coraz chętniej odwiedzane zarówno przez turystów krajowych, jak i zagranicznych. Popularność województwa to bez wątpienia zasługa unikatowego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego, a także kulinarnego. Oprócz pysznych regionalnych i tradycyjnych smakołyków Małopolska może poszczycić się również bogatą ofertą winiarską, która w ostatnim czasie bardzo intensywnie się rozwija.

Odnowione i rozbudowane krakowskie lotnisko ma obsługiwać 12 mln pasażerów rocznie i być gotowy do 2036 roku. I choć o projekcie mówi się od kilku lat, to dopiero teraz Kraków Airport pokazało pierwsze wizualizacje.

Archiwalne