Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W tegorocznym Konkursie Złote Formaty, organizowanym przez Grupę Ströer w ramach Festiwalu Promocji Miast i Regionów Jury wyłoniło 26 najlepszych projektów promocyjnych zrealizowanych przez 12 miast i 6 województw.

To pomysł burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka. Jego trasa miałaby przebiegać od Bobowej, poprzez Tarnów, aż do Dąbrowy Tarnowskiej.

Gmina Miasta Tarnowa otrzymała tytuł Samorządu Przyjaznego Rowerzystom za budowę ścieżek rowerowych w 2008 roku w ramach II Konkursu "Bezpieczne drogi w Małopolsce - budujemy chodniki i ścieżki rowerowe".

20 kwietnia o godz.13 przy ulicy Wojska Polskiego zostanie uroczyście otworzona "Aleja Dębów Katyńskich". To część ogólnopolskiego projektu "Katyń - ocalić od zapomnienia".

Światowa czołówka wspinaczy sportowych gościć będzie w najbliższy weekend w Tarnowie. Już w sobotę odbędzie się pierwsza tegoroczna eliminacja Pucharu Świata w konkurencji wspinaczki na czas, w której udział wezmą zawodnicy między innymi z Rosji, Chin, Wenezueli oraz Polski.

Tarnowianka Dorota Pacanowska, twórczyni ażurowych jaj, będzie gościem programu "Kawa czy Herbata" w TVP 1 w najbliższy piątek (10 kwietnia) od godz. 6.00 do 8.00.

Już po raz trzeci Tarnowscy Miłośnicy Gór zapraszają wszystkich pasjonatów wspinaczki i górskich wędrówek oraz tych, którzy o górach coś więcej chcieliby się dowiedzieć na pokaz slajdów "z najwyższych gór świata".

W dniu 7 kwietnia 2009 roku w siedzibie TCI odbyło się losowanie nagród z etapu 2 (pytania konkursowe w marcu).

Pokoje gościnne TCI ponownie otwarte! Szukasz taniego i dobrego pokoju z łazienką? Skorzystaj z naszej oferty.

Szczegóły: www.it.tarnow.pl/noclegi/inne/tarnow.php#TarnowskieCentrumInformacji

Dokładnie 33 metry i 45 cm mierzy palma, która zwyciężyła w 51. konkursie w Lipnicy Murowanej k. Bochni. Wykonał ją Zbigniew Urbański z Lipnicy Murowanej. Tym samym pobił swój ubiegłoroczny rekord o 6 cm. To najwyższa palma w historii konkursu.

Archiwalne