Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Już po raz trzeci Tarnowscy Miłośnicy Gór zapraszają wszystkich pasjonatów wspinaczki i górskich wędrówek oraz tych, którzy o górach coś więcej chcieliby się dowiedzieć na pokaz slajdów "z najwyższych gór świata".

W dniu 7 kwietnia 2009 roku w siedzibie TCI odbyło się losowanie nagród z etapu 2 (pytania konkursowe w marcu).

Pokoje gościnne TCI ponownie otwarte! Szukasz taniego i dobrego pokoju z łazienką? Skorzystaj z naszej oferty.

Szczegóły: www.it.tarnow.pl/noclegi/inne/tarnow.php#TarnowskieCentrumInformacji

Dokładnie 33 metry i 45 cm mierzy palma, która zwyciężyła w 51. konkursie w Lipnicy Murowanej k. Bochni. Wykonał ją Zbigniew Urbański z Lipnicy Murowanej. Tym samym pobił swój ubiegłoroczny rekord o 6 cm. To najwyższa palma w historii konkursu.

Replika "Panoramy Siedmiogrodzkiej" ze specjalnym słuchowiskiem - to propozycja Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa skierowana do uczniów z miejskich szkół oraz grup zorganizowanych.

Kolejne, 64. spotkanie z cyklu Na skrzydłach, po drabinie zharmonizowano z ciszą, powagą, zadumą i refleksją, jakie towarzyszą oczekiwaniu Wielkiej Nocy.

Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do zapoznania się z bardzo ciekawym projektem realizowanym przez Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne.

Cała Lipnica Murowana żyje Niedzielą Palmową.

"Kapliczka" - konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego podejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach.

Bijące dzwony we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej przypomną 2 kwietnia o czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Zabrzmią one o 21:37, w godzinę śmierci papieża.

Archiwalne