Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Inwestycje i "duże wydarzenia" - Tak będzie wyglądał rok 2009 w tarnowskiej kulturze. To zapowiedź dyrektora wydziału magistratu zajmującego się tym obszarem Marcina Sobczyka.

Zalecenie o współpracy kolei z samorządami i uzyskanie przez Szczucin praw miejskich. To dwa argumenty, które pozwalają spojrzeć z optymizmem na ten pomysł.

Ks. prof. Michał Heller, światowej sławy kosmolog i ubiegłoroczny laureat Nagrody Templetona, nazywanej "teologicznym Noblem", otrzyma doktorat honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W ciągu dwóch lat wymieniono dach i okna, prowadzone były również prace przy odwilgoceniu ścian.

Prezydent Tarnowa wziął udział w spotkaniu opłatkowym prezydentów i burmistrzów "miast papieskich", zorganizowanym w sali obrad plenarnych Sekretariatu Episkopatu Polski.

Za nami tłusty rok dla zabytków

Jedna z najpiękniejszych drewnianych świątyń w Tarnowie wyremontowana.

Trzy tysiące dzieci przyjechało 10 stycznia do Tarnowa na spotkanie kolędników misyjnych. Najmłodsi w kolorowych strojach oraz z gwiazdami spotkali się z misjonarzami, uczestniczyli we Mszy św. w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny, zobaczyli także film o pracy na misjach. Dzieci odwiedzając domy mieszkańców po świętach Bożego Narodzenia, zbierały pieniądze na edukację swoich rówieśników z krajów misyjnych.

Ks. prof. Michał Heller został uhonorowany tytułem Małopolanina Roku 2008. To nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

"Willa Krzyska" serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta Tarnowa i regionu, a także turystów na chwile słodkiej przyjemności podczas mroźnych, zimowych dni. Przybyli będą mogli spróbować m.in. czekolady na gorąco, grogu oraz wspaniałych ciast i deserów własnego wyrobu.

Archiwalne