Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

1 września 1939 roku w Tarnowie wojna już trwała od kilku dni. Rozpoczęła się 28 sierpnia wybuchem bomby na Dworcu PKP. Zamachowiec -Antoni Guzy z Bielska- podłożył bombę w walizce. Materiał wybuchowy otrzymał z Rzeszy. W wybuchu zginęło 21 podróżnych, a 35 zostało rannych.

Dobiegła końca podróż studyjna po Małopolsce czwórki rosyjskich dziennikarzy. Goście z Rosji odwiedzili m.in. Kraków, Bochnię, Zakopane,
Oświęcim oraz Tarnów. Wśród gości byli przedstawiciele magazynu pokładowego "Aeroflotu", moskiewskiego "Metra" oraz grupy wydawniczej Inmedia, wydawcy takich tytułów na rynek rosyjski jak: Cosmopolitan, Harvard Business Review, Good Housekeeping.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na "Spacerki po Tarnowie". W tym roku zaczynamy w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia, kolejne w każdą sierpniową niedzielę.

W Tarnowie ma powstać Centrum Nauki, Eksperymentów i Zabawy, wzorowane na warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W ośrodku odbywałyby się pokazy, zajęcia i warsztaty, podczas których młodzież zgłębiałaby tajniki wiedzy chemicznej. Placówka ma być ściśle powiązana z Zakładami Azotowymi w Tarnowie i według wstępnych planów będzie ulokowana w Mościcach.

Tarnów staje się ważnym punktem na mapie turystycznej Małopolski. Ciekawa historia miasta, wiele zabytków, ludzie przyciągają coraz więcej turystów.-W ostatnim czasie zauważyłam, że nasze miasto odwiedzają nie tylko turyści z krajów Europejskich - mówi Lucyna Gawełczyk z tarnowskiej Cepelii...

Tarnów zajął pierwsze miejsce w kraju w najnowszym rankingu innowacyjnych samorządów „Rzeczpospolitej”. Powstał on po przeanalizowaniu ankiet, których adresatami były wszystkie miasta na prawach powiatu. Kapituła oceniała m.in. dostępność do Internetu, możliwość załatwienia spraw w e-urzędzie czy unikatowe rozwiązania cyfrowe.

W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odbyła się konferencja poświęcona rozwojowi miast. Głównym celem było zaprezentowanie przygotowanych przez resort „Założeń Krajowej Polityki Miejskiej”.

1 maja jedziemy na Ukrainę! Pokonamy trasę, którą niebawem ruszą kibice Euro 2012, chcący zobaczyć mecze rozgrywane na tamtejszych boiskach. Ruszamy z Krakowa drogą na Lwów.

15 kwietnia 2012 w TVP INFO był transmitowany odcinek "Polska według Kreta", gdzie Jarosław Kret odwiedził Tarnów.

27 kwietnia bezpośrednio po koncercie z muzyką Jerzego Dudusia Matuszkiewicza na tarnowskim rynku zgasną światła, a fasady trzech kamienic okalających Rynek ożyją. Szykuje się wyjątkowe show!

Archiwalne