Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Po 7 latach tytuł "Drużynowego Mistrza Polski na Żużlu" wraca do Tarnowa! Po wspaniałym widowisku w "Jaskółczym Gnieździe" w Tarnowie - Mościcach, gospodarze pokonali Gorzowian 51 do 39 (w dwumeczu: 93:86).

Gratulujemy!

Są pierwsze efekty lipcowej wizyty rosyjskich dziennikarzy w Tarnowie. W tygodniku „Turystyka i rekreacja” (numer 37 z 24 września) pojawił się artykuł o Tarnowie jako najcieplejszym mieście w Polsce.

Dziś w Muszynie (ubiegłoroczny laureat plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski) odbywają się Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki. W trakcie spotkania rozstrzygnięto plebiscyt Wielkiego Odkrywania Małopolski 2012.Wśród laureatów są atrakcje i podmioty turystyczne z Tarnowa i regionu tarnowskiego:

Tarnowskie Centrum Informacji gościło w Tarnowie kolejne dwie ekipy dziennikarzy. Tym razem byli to nasi południowi sąsiedzi – Słowacy oraz Czesi.

W najnowszym, październikowym numerze w serii "Miniprzewodnik - Polska" (str. 12) opisany jest Tarnów i zaproszenie na festiwal komedii "TALIA".

Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny (wraz z dowodem osobistym, paszportem lub prawem jazdy) i w razie potrzeby pokazać go kontrolerowi. Wszystko to w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu obchodzonego w dniu 22 września.

"Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę..." ...to hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata, która odbędzie się w dniach 14-16 września. Polega ona na zbieraniu porzuconych odpadów i przekazaniu ich na bezpieczne wysypisko lub do powtórnego wykorzystania.

W sobotę (8 września) zapraszamy na Krzemionki do siedziby Oddziału TVP Kraków na Dni Otwarte. Oprócz możliwości zwiedzania ośrodka TVP można będzie zapoznać się z oferta turystyczną i kulturalną miast Małopolski w tym Tarnowa.

BWA Galeria Miejska zaprasza do tropienia śladów Le Corbusiera w Polsce. Jego stopa nigdy nie stanęła ani w Warszawie, ani w Katowicach, ani w Tarnowie, ale we wszystkich tych miastach można odszukać jego wpływy. Inauguracja projektu szlaków corbusierowskich w Tarnowie odbędzie się dziś o godz. 18:00 w siedzibie BWA.

Już dzisiaj rozpoczyna się dwudniowe Forum Inwestycyjne w Tarnowie. To już jego piąta edycja. Konferencja rokrocznie gromadzi wybranych inwestorów z Polski i Europy Środkowo Wschodniej, a także przedstawicieli rządów i parlamentów, którzy są odpowiedzialni za procesy gospodarcze w Europie Środkowo Wschodniej.

Archiwalne