Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym PWSZ od roku akademickiego 2013/14 planowane są nowe specjalności studiów, które znacząco uatrakcyjnić mają ofertę edukacyjną uczelni, wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy i przyciągnąć nowych studentów.

Ruszają prace modernizacyjne na Burku. 15 kwietnia z placu przeniesieni zostaną ostatni handlarze, a dzień później wkroczy tam firma budowlana. Nie oznacza to jednak zastoju w handlu. Handlarze przenoszą się bowiem na nieodległy plac Łazienny i Halę Miejską.

Telewizja Polska zrealizowała dokument przedstawiający dzieje powojennej konspiracji na terenie ziemi tarnowskiej. Ekipa programu 'Było nie minęło, kronika zwiadowców historii' nagrała reportaż o jednej z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia, która przeprowadzona została na terenie Tarnowa i Woli Rzędzińskiej.

Trwa IV ogólnopolski świąteczny Plebiscyt Miast na najpiękniejszą iluminację świetlną zorganizowany w ramach akcji „Świeć Się”.

W ogólnopolskim konkursie „Gmina Przyjazna Rowerom” organizowanym przez PTTK w ramach Roku Turystyki Rowerowej, Tarnów został wyróżniony w kategorii gmin powyżej 100 tys. mieszkańców.

Publikacja tarnowskiego historyka jest już dostępna dla czytelników. Antoni Sypek promował swoją najnowszą książkę "Kawiarnia Tatrzańska. Życie towarzyskie Tarnowa XIX i XX wieku".

W ubiegłym tygodniu do Tarnowa przyjechała grupa turystów z Japonii z najnowszym przewodnikiem po „Czechach, Słowacji i Polsce”. W publikacji światowego wydawcy przewodników „Lonely Planet” na kilku stronach opisane są atrakcje Tarnowa i okolic (Bobowej i Zalipia). Dodatkowo w poradniku znajdują się informacje praktyczne o muzeach, informacji turystycznej oraz opisy restauracji Pasaż, U Jana, Tatrzańska i hotelu Tarnovia.

Trzy tarnowskie załogi zajęły całe podium Rajdowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych. Tarnowscy kierowcy, moto-turyści, odnieśli także sukcesy w Turystycznych Motorowych Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski.

To Tarnów, a nie Kraków czy Zakopane, pierwszy stał się niepodległym polskim miastem w 1918 roku; Polacy przejęli tam władzę zbrojną, rozbroili wojska austriackie - powiedział w wywiadzie dla PAP historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Andrzej Chwalba.

 

Patriotyczne spotkania przy pomnikach, Msze św. i wspólne śpiewanie - tak w całym regionie obchodzono święto niepodległości.

Archiwalne