Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

XII edycja konkursu Turystyka Jutra, którego celem jest promocja turystyki zrównoważonej.

Od 16 września w Muzeum Okręgowym w Tarnowie w Rynku 3 oraz na płycie tarnowskiego Rynku prezentowana będzie wystawa poświęcona Wincentemu Witosowi, premierowi Rządu Obrony Narodowej w roku 1920. Wystawa podzielona została na dwie części. Na płycie Rynku oglądać można plansze, w siedzibie muzeum fotografie i dokumenty oraz Order Orła Białego nadany Witosowi przez Piłsudskiego. Ekspozycję czynna będzie do 12 października.

W najnowszym numerze ogólnopolskiego tygodnika Newsweek można przeczytać o syryjskiej rodzinie uchodźców, która osiedliła się w Tarnowie.

Pomnik Kazimierza Brodzińskiego jest najstarszym pomnikiem w Tarnowie?

Szczyty gór, przełom rzeki, królewska korona czy… ambicje mieszkańców – takie skojarzenia budzi nowego logo Województwa Małopolskiego. Zwycięska praca, której autorem jest Zbigniew Pelon, została wyłoniona w konkursie spośród aż 79 zgłoszonych prac. W jury oceniającym projekty zasiedli eksperci z branży PR i komunikacji, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Honorarium za przeniesienie praw autorskich dla zwycięscy konkursu wyniosło 30 tys. zł – przeprowadzenie całego konkursu, wraz z pracą jurorów, było zupełnie bezkosztowe.

“Coś ze szkłem, poproszę”
Miłego dnia, zapraszamy na www.tarnow.travel i do Tarnowa!

Na jednym z blogów znaleźliśmy taki wpis: „Na koniec dodam jeszcze, że bardzo muszę pochwalić Informację Turystyczną w Tarnowie. Pracują tam bardzo mili i uprzejmi ludzie, a także jest to miejsce bardzo dobrze zaopatrzone w materiały reklamowe zarówno Tarnowa jak i okolic, a także całego województwa. Wyszłam stamtąd bardzo dobrze zaopatrzona i od razu z planami na kolejne wyjazdy”

 

…W jaki sposób można promować miasto? Jak przekonać mieszkańców, że ich miasto jest wyjątkowe?

Najlepiej wybrać jakiś szczegół i pod tym kątem promować miasto. „Takie rzeczy to tylko w Szczecinie”. Budować swoją dumę narodową. Tak jak to robią w Tarnowie, gdzie produkują t-shirty z napisem „Hetman Tarnowski”, niczym t-shirty z Elvisem Presleyem. To jest związane z Tarnowem i oni tym budują swoją tożsamość. 

Przejazd autostradą do Tarnowa i Rzeszowa pozostanie bezpłatny dla samochodów osobowych do końca 2018 roku a nie, jak zapowiadało ministerstwo infrastruktury, do 2017.

Tarnów po raz kolejny znalazł się w przewodniku po Polsce wydanym specjalnie dla Czechów. W zeszłym roku nasze miasto pojawiło się w czeskim National Geographic, który w całości poświęcony został I Wojnie Światowej. Od kilku tygodni w czeskich księgarniach można kupić nowy, autorski przewodnik po Polsce. O ile dotychczas na rynku czeskim pojawiały się przeważnie przedruki przewodników zachodnich, nowa publikacja jest przedsięwzięciem autorskim Pavla Trojana, który na co dzień jest pracownikiem Instytutu Polskiego w Pradze z którym Tarnów mocno współpracuje. Zdjęcia z Tarnowa dostarczyło Tarnowskie Centrum Informacji, które również okazało pomoc merytoryczną.

Archiwalne