Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Utrudnienia w ruchu kolejowym mogą wywrócić do góry nogami nasze plany i spowodować, że kontynuowanie podróży stanie się bezcelowe. Przysługuje nam wówczas nie tylko pełny zwrot pieniędzy za bilet, ale także bezpłatny powrót do miejsca wyjazdu.

Rejon Żabna i tak zwana Niedomicka Strefa Ekonomiczna zasługuje na bliższy zjazd z autostrady A4 - przekonuje Roman Łucarz, starosta tarnowski. Starostwo Powiatowe, Miasto Tarnów i Gmina Żabno działając w porozumieniu zbierają dane dotyczące ilości przedsiębiorców i samochodów dojeżdżających obecnie do węzła autostradowego w Wierzchosławicach lub w Krzyżu, które mogłyby ewentualnie dojeżdżać do nowego zjazdu na polach klikowskich w Tarnowie.

8 nowych tras z Małopolski na platformie PolskiBus.com

W ofercie aż 17 miast, w tym 5 zupełnie nowych lokalizacji

Fantastyczne ceny zaczynające się od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej

12 marca, w najbliższą niedzielę, zmienią się rozkłady jazdy pociągów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, łączących Tarnów z Krakowem, Nowym Sączem i Krynicą – Zdrój. Zmiany będą niewielkie - liczba połączeń kolejowych pozostanie taka, jak obecnie, a różnice w godzinach odjazdów i przyjazdów będą wynosić od minuty do kilku minut.

Z Tarnowa do Krakowa bilet drożeje o złotówkę. Od poniedziałku bilet jednorazowy kosztować będzie 12,00 zł (przejazd od 55 do 75 minut) a na lotnisko Balice 21.00 zł (z przesiadką na dworcu głównym w Krakowie z czasem przejazdu ok. 1,5 godziny).

Od 11 grudnia 2016 r. w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej zostanie uruchomione połączenie SKA3 Kraków - Tarnów, w ramach którego 30 pociągów będą obsługiwać Koleje Małopolskie oraz dodatkowo kursować będzie 10 pociągów uruchamianych przez Spółkę Przewozy Regionalne.

Od poniedziałku 21 listopada 2016 od godz. 8:00, w związku z przebudową, zostanie zamknięty przejazd kolejowy na okres około 2 tygodni. W związku z zamknięciem przejazdu, zmieni się trasa kursów linii 31 wykonywanych do Szpitala Św. Łukasza i do Woli Rzędzińskiej.

Urządzenia mierzą średnią prędkość między węzłem Tuchowskim oraz Ładną, na drodze krajowej numer 94. Zostały one zamontowane jeszcze pod koniec 2015 roku, by mogły być sfinansowane z unijnych funduszy. Jednak dopiero niedawno udało się do nich doprowadzić prąd i skonfigurować. Odcinkowy pomiar prędkości na południowej obwodnicy Tarnowa ruszył w środę po południu.

Od wczoraj ostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku. Zmiany są kosmetyczne. Szczegóły dot. odjazdów i przyjazdów ze stacji TARNÓW na http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/Komunikacja/Kolejowa

Spółka SKPL Cargo spod Kalisza obiecuje przywrócenie ruchu pociągów osobowych na nieczynnej linii kolejowej nr 115. Oficjalna propozycja skierowana do samorządów dotyczy kursów szynobusu z Dąbrowy Tarnowskiej do Tarnowa. Czy ruch pociągów pasażerskich powinien wrócić na „Szczucinkę”? Wyraź swoją opinię na forum pod artykułem.

Archiwalne