Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Boże Narodzenie na Powiślu Dąbrowskim obchodzono z wieloma tradycjami, które przetrwały w niektórych domach do obecnych czasów.

Chatę z XIX wieku rozebrano na części i zrekonstruowano w centrum Zalipia tuż obok Zagrody Felicji Curyłowej.

Po 9 miesiącach Park Strzelecki w Tarnowie otwarto dla wszystkich zainteresowanych. Nie zakończył się wprawdzie remont, jak wcześniej planowano, ale zostanie udostępniony mieszkańcom na zimę.

To pomysł młodzieży z V LO w Tarnowie i ich anglisty Marcina Zaroda. Dziś promocja w szkole i na fb.

Chodzi o propagowanie od niedawna dostępnych rowerów miejskich, w stroju nie tylko kolarskim, ale i w codziennym ubraniu, a nawet garniturze czy sukience.

Budynek siedziby spółki od stulecia odzyskania niepodległości jest podświetlony na biało-czerwono. - Chcieliśmy podkreślić znaczenie tej rocznicy w mieście, które odzyskało niepodległość jako pierwsze w kraju – tłumaczy prezes spółki dr Tadeusz Rzepecki.

Przez cały listopad będzie otwarta krypta biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Po identyfikacji archeologicznych znalezisk na placu Kazimierza w Tarnowie ruszyły tam prace remontowe. 

Google postanowiło wprowadzić do aplikacji mobilnych na Androida oraz iOS funkcję, która do tej pory znana była jedynie z komputerowej wersji serwisu. Google postanowiło ułatwić użytkownikom smartfonów wyszukiwanie najlepszych restauracji, barów oraz miejsc znajdujących się w okolicy.

Samorządy już od dawna przygotowują się do obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Pary nowożeńców z regionu regularnie wykonują pamiątkowe ślubne sesje fotograficzne i filmowe na tarnowskiej starówce. Urokliwe centrum miasta potrafi zachwycić również gości z zagranicy. Do tego stopnia, że swoją miłość na tle Rynku postanowiła uwiecznić młoda para z dalekich Chin. Spece od promocji liczą że ich śladem podążą kolejne…

Archiwalne