Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Rozdano tarnowskie nagrody za osiągnięcia kulturalne. Nagrodę miasta Tarnowa w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymał Jacek Kucaba. Mecenasem kultury został Hotel Tarnovia, a Nadzieją Roku zespół Sayes. Wręczono również nagrodę honorową. Otrzymał ją Andrzej Radzik, w szczególności za pracę z zespołem pieśni i tańca Świerczkowiacy.

Młodsi wiekiem turyści, ale nie tylko, coraz częściej oczekują cyfrowych przewodników i folderów.

Tego lata radiowa Czwórka zwiedzi niemal całą Polskę. 2 lipca rusza nowa akcja „Drogowskazy Czwórki”. W każdy wtorek oraz piątek Stacja będzie odsłaniała przed słuchaczami wybrane miejsca na mapie naszego kraju, które warto poznać.
Celem projektu jest zainteresowanie młodych ludzi dziedzictwem kulturalnym miejsc położonych z dala od znanych i uczęszczanych szlaków oraz zaprezentowanie ciekawych inicjatyw społeczno-kulturalnych, w które angażuje się młodzież z odwiedzanych miejsc.

W ramach wakacyjnej akcji Onetu „Poznaj Polskę” w tym tygodniu Małopolska. Wśród największych atrakcji regionu jest też TARNÓW.

Tarnowianie świadomie rezygnują z pociągów na rzecz połączeń autokarowych. Mają już dość opóźnień, utrudnień na torach, kłopotów z kupnem i zwrotem niewykorzystanych biletów.

To polski biegun ciepła. Najcieplejszym miejscem naszego kraju jest Tarnów, nazywany także polskim biegunem ciepła.

Trwa XVII edycja plebiscytu „Modernizacja roku”. Do konkursu zgłoszona została także jedna z tarnowskich inwestycji – odrestaurowany pałacyk Bractwa Strzeleckiego.

Swoje głosy można oddawać na stronie organizatora pod adresem http://www.modernizacja-roku.pl/plebiscyt. Pałacyk został umieszczony w zakładce „Kultura”.

W popularnym, zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów, międzynarodowym konkursie fotograficznym na portalu Digital Photography Review www.dpreview.com zdjęcie zegara, który znajduje się w ratuszu w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie zajęło 10. miejsce w kategorii „zegary”.

18 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić czy znacie swoje rodzime zabytki i historię, która się z nimi wiąże. No i jak się okazuje z tą wiedzą bywa różnie.

Synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dwór w Łękach Górnych jeszcze kilka lat temu były w opłakanym stanie. Dziś to najpiękniejsze zabytki w Polsce. Oba obiekty nie miały sobie równych w swoich kategoriach w tegorocznej edycji prestiżowego, ministerialnego konkursu "Zabytek zadbany".

Archiwalne