Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Powstaje na zlecenie tarnowskiego muzeum okręgowego i ma być główna atrakcją nowej siedziby muzeum.

W Tarnowie powstanie Miejski Park Rzeźby. Do końca roku na terenie tarnowskiej PWSZ ma się pojawić 10 rzeźb, które urozmaicą przestrzeń publiczną.

Kto nigdy nie schodzi z ławeczki przy Wałowej? Co Mrożek wie o zalotach furmanów i mleczarek? Jaki przedmiot na maturze oblał Brandstaetter? W odpowiedziach na te i inne pytania pomoże literacki szlak: Tarnów i okolice. To wakacyjna propozycja Radia Kraków

Około dwa tysiące osób miesięcznie obsługuje Tarnowskie Centrum Informacji. Coraz więcej zainteresowanych przyjeżdża z różnych części świata.

Zapraszamy do lektury artykułu o Tarnowie, który został opracowany podczas pobytu redaktora p. Edwarda Poskiera w Tarnowie.

Mieszkasz w Tarnowie, tu się tylko urodziłeś albo masz pozytywnego bzika nu punkcie naszego miasta i po prostu kochasz Tarnów – ten konkurs jest dla CIEBIE !!!

Tarnów szuka 'Miejsc przyjaznych Seniorom'. Instytucje, urzędy, organizacje pozarządowe, ale również sklepy czy przychodnie mogą otrzymać specjalny certyfikat Urzędu Miasta.

Audycja już w najbliższy piątek - 12 lipca.

W TCI nabyć można korale "tarninowe" nawiązujące do tarniny (nazwa "Tarnów" pochodzi od tarniny) oraz tradycyjne czerwone korale krakowskie.

Trwa XVII edycja plebiscytu „Modernizacja roku”. Do konkursu zgłoszona została także jedna z tarnowskich inwestycji – odrestaurowany pałacyk Bractwa Strzeleckiego.

Archiwalne