Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Na stronach Radia Kraków zobaczyć można fantastyczne zdjęcia Tarnowa sprzed 20 lat. Polecamy.

Wygraną 50:40 nad Unibaxem Toruń zakończyli żużlowcy Unii Tarnów sezon zasadniczy ligi żużlowej. Ta wygrana zapewniła tarnowianom udział w fazie play off.

Podczas prac na placu targowym Burek, odkryto chrzcielnicę, pochodzącą z kościoła św. Ducha. Została ona odsłonięta i przekazana archeologom. To nie jedyne znalezisko na placu budowy. Przed kilkoma dniami, robotnicy i archeolodzy pracujący na tarnowskim Burku odkryli kryptę, w której być może został pochowany fundator kościoła św. Ducha i stojącego przy nim szpitala.

Tarnowskiego Centrum Informacji zaprasza w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia na Spacerek po Tarnowie. W tym roku tematem spacerków są „Place i skwery Tarnowa. Mościce w pracach Wilhelma Sasnala”. W najbliższą niedzielę spacerujemy po Starym Mieście i Zabłociu.

Zbiórka o godz. 15.00 pod TCI na Rynku 7
Wstęp wolny!

Zapraszamy.


Rusza kolejna edycja "Spacerków po Tarnowie". To świetna okazja do poznania historii mniej znanych zakamarków miasta.

Tarnowianie mogą już korzystać z nowych letnich propozycji ośrodka sportu.

Kolejne odkrycie na tarnowskim "Burku" - jednym z najstarszych placów targowych w regionie. Od kwietnia trwają tam prace remontowe, w których biorą udział archeolodzy. Do tej pory ekipa dokopała się do ludzkich szczątków oraz fundamentu studni. Teraz odkryto fundamenty dzwonnicy.

Dalszy ciąg tarninowej reklamy Tarnowa. Po koralach przypominających owoce tarniny miasto inwestuje w kolejne gadżety z tym motywem.

Tarnów cieszy się z organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. i też zaprasza młodych do odwiedzenia miasta.

Hotel Tarnovia to pierwszy i zarazem największy hotel w Tarnowie. Po latach funkcjonowania, jego nazwa niewątpliwie stanowi element rozpoznawczy w mieście. Ostatnie lata to intensywne pracę architektoniczno - budowlane, mające na celu rewitalizację budynku. Wybudowany przed kilkudziesięcioma laty obiekt, nie spełniał już wymogów nowoczesnego obiektu konferencyjno-noclegowego.

Archiwalne