Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Z badań serwisu Hotels.com wynika, że 35 proc. turystów uznaje, że przywłaszczenie sobie hotelowych akcesoriów to nic złego. Najbardziej uczciwi są Duńczycy.

Podtarnowskie Ciężkowice chcą być uzdrowiskiem, podobnie jak Krynica, Muszyna czy Wapienne. Wykonane właśnie badania potwierdziły, że w miejscowości znajdują się rzadkie i jednocześnie cenne leczniczo źródła wód siarczkowych.

Światowa Organizacja Turystyczna ujawniła, którzy turyści wydawali najwięcej pieniędzy w trakcie swoich zagranicznych podróży. W zestawieniu są niespodzianki.

Doceniono kolejne kulinaria z naszego regionu. Na ministerialną listę produktów tradycyjnych wpisano sześć potraw. Pięć z nich to wyroby z Powiśla Dąbrowskiego, jeden jest smakołykiem z Bocheńszczyzny.

Ciężkowice w powiecie tarnowskim już niedługo mogą się stać uzdrowiskiem. Miasto chce wykorzystać siarczkowo-solnakowe wody mineralne, które znajdują się na głębokości tysiąca metrów w przysiułku Rakutowa.

14 kolarskich drużyn z różnych zakątków świata będzie rywalizować na górskich szlakach Słowacji, Czech i Małpolski. Pierwszego maja rusza Karpacki Wyścig Kurierów - dokładnie 5 edycja imprezy po jej reaktywacji.

32 m i 34 cm mierzy palma, która zwyciężyła w 55. Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej. Wykonała ją rodzina Urbańskich z Lipnicy Murowanej – informuje Radio RDN Małopolska, które w niedzielę przeprowadziło transmisję z dorocznego konkursu.

Groch sprzed 8 tysięcy lat wykopano w Zakliczynie pod Tarnowem. Znalezisko to przodek fasoli "Piękny Jaś" z Doliny Dunajca - wpisanej na listę produktów tradycyjnych Małopolski.

Film promocyjny "Move Your Imagination" Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymał Złoty Medal na New York Festivals, w kategorii World's TV& Films.

Centrum wybudowane zostanie w Rzuchowej. Będzie uczyć zdrowego odżywania oraz uprawy tradycyjnych roślin. To pierwsze takie miejsce w Małopolsce. Jego pomysłodawcami są rolnicy ze Stowarzyszenia "GRUPA ODROLNIKA".

Archiwalne