Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Interaktywna wystawa „Nauki dawne i niedawne” (ciekawostki i eksperymenty w takich dziedzinach, jak astronomia, fizyka i matematyka) w tarnowskim Muzeum Okręgowym, Chińska Armia Terakotowa Cesarza Qin w Muzeum Etnograficznym, 28 już Tarnowska Nagroda Filmowa (impreza popularyzująca, promująca i tym samym upowszechniająca dorobek polskiej kinematografii, to jeden z najstarszych, tuż po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni festiwal związany z polskim filmem), finisz Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz rajd rowerowy "Tour de gmina Tarnów", „Tajsa – wczoraj i jutro brzmi tak samo” (wystawa przygotowana przez BWA a dedykowana społecznościom romskim na świecie) a na koniec żużlowe rozgrywki Enea Ekstraliga pomiędzy Tarnowem a Gorzowem Wielkopolskim na stadionie w Tarnowie-Mościcach.

Mural powstał przy ulicy Narutowicza 42 w Tarnowie, obok drewnianego kościoła Najświętszej Marii Panny. Obraz to część wystawy dedykowanej społeczności romskiej. Autorem pracy jest artysta pochodzący z Dolnego Śląska. Stach Szumski kilka dni malował obrazy nawiązujące do kultury romskiej.

W I numerze w 2014 r magazynu "W podróży", możemy znaleźć ciekawe artykuły o Tarnowie: na stronie 24 Tarnów jako jedno z 10 miejsc w Polsce, które warto zwiedzić zimą a na stronie 39 "Tarninówka" w gronie 10 produktów regionalnych, których koniecznie należy spróbować zwiedzając dane miejsce!

W dniu 7 marca 1330 r. kancelaria królewska króla Władysława Łokietka, wystawiła Spicymirowi - wojewodzie krakowskiemu dokument, na mocy którego mógł lokować miasto Tarnów. Miasto założono na wzgórzu dominującym nad najbliższą okolicą (226 m n.p.m.). Średniowieczny układ starego Tarnowa zachował się do dzisiejszych czasów.

„Pięknie iluminowane kamieniczki i skwery potrafią wprawić niejedną kobietę w zachwyt. Podkreśla to wielu turystów, którzy odwiedzają nasze miasto. Mówią wprost, że stracili dla Tarnowa swoje serce."

Zdjęcie Elżbiety Bieńkowskiej w granatowych koralach inspirowanych tarniną robi prawdziwą furorę. Kolejna redakcja po Wprost tym razem Newsweek „promuje” tarninowe korale. Minister Bieńkowska otrzymała je podczas ubiegłorocznej wizyty w Tarnowie. Korale inspirowane owocem tarniny cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców Tarnowa, ale również turystów, którzy odwiedzają nasze miasto.

Tarninowe korale, podobnie jak czerwone – krakowskie można kupić w TCI na Rynku w Tarnowie w cenie 10 zł.

To tu Daniel Karpiński nauczył się pisać i rysować. Połączył te pasje wydając książki i projektując lotniska.

Tarnów – Pierwsze Niepodległe jest już odświętnie udekorowany. To zapalony znicz przy Grobie Nieznanego Żołnierza, warta honorowa tarnowskich harcerzy, odświętne flagi państwowe i uroczysta, wspólna sesja Rady Miasta i Rady Powiatu w Ratuszu. Sesja już w środę, 30 października, w samo południe. Będzie jej towarzyszyć m.in. wręczenie nagród za najlepsze prace dyplomowe w konkursie im. Tadeusza Tertila oraz odznaczeń państwowych.

Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, będącego zakładem budżetowym samorządu Tarnowa, jednocześnie przewodniczący Forum Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej, jest osobą znaną z dużej aktywności i kreatywności.

W dniach 30 - 31 sierpnia 2013 r. w Turawie koło Opola odbył się Rajd Samochodowy „Karlik 2013” zorganizowany przez Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów. W ramach imprezy rozegrano V i VI rundę Turystyczno Nawigacyjnych Mistrzostw Polski. TTSK K-Team Tarnów reprezentowało na zawodach 5 załóg.

Archiwalne