Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Utworzenie Parku Kulturowego ma ożywić tarnowską Starówkę. Pomysł Prezydenta Romana Ciepieli ma być realizowany już w tym roku. Chodzi o stworzenie miejsc, gdzie odbywać się będą koncerty, powstaną kawiarnie i miejsca spotkania mieszkańców oraz turystów.

Jedno miasto - trzy kultury: polska, romska oraz żydowska. Do tego Dunajec i początek Karpat. Takie cuda tylko w Tarnowie. Jak długo jedzie się z Warszawy do Tarnowa? Co można zobaczyć w Bazylice katedralnej w Tarnowie i Tarnowskim Muzeum Etnograficznym? Dla Dzień Dobry TVN sprawdzał to Jakub Porada. Czy musiał odpocząć po tańcu z pięknymi Romkami? Udało mu się zrobić tarninowe korale?

Ponad 1500 głosów oddanych przez mieszkańców Tarnowa zadecydowało o budowie ścieżek biegowych na Górze św. Marcina w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głównym założeniem projektu było zagospodarowanie polany położonej po wschodniej stronie basenu pomiędzy ul. Harcerską, a skrajem lasu na potrzeby rekreacyjno-sportowe mieszkańców Tarnowa.

W Tarnowie powstał Klub Przedsiębiorczości Talent, który rozpoczyna swoją działalność ciekawym wydarzeniem pt. "Jak odkryć swoje talenty i zwiększyć swoją wartość na rynku pracy?"

W najnowszym numerze ogólnopolskiego magazynu turystycznego „Wciąż wędrujemy” główny artykuł numeru to „Tarnów perła renesansu. Nasz pierwszy pomnikowy kandydat”.

Autor wymienia atuty naszego miasta jako kandydata do wpisania na prestiżową listę Pomników Historii. Status pomnika historii ustanawiany jest w drodze rozporządzenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przyznawany jest zabytkom nieruchomym o szczególnej wartości historycznej, naukowej i artystycznej, utrwalonym w powszechnej świadomości i mającym duże znaczenie dla dziedzictwa kulturalnego Polski.

Targowiska Miejskie finalistą konkursu Modernizacja Roku 2013 za gruntowny remont i przebudowę placu targowego „Burek”. – Przeprowadzona przez nas realizacja znalazła uznanie w ogólnopolskim konkursie. To duże wyróżnienie, konkurs jest bardzo prestiżowy, ma już 18-letnią historię – zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Tarnowskie Centrum Informacji, zaprasza po raz kolejny na cykl wakacyjnych "Spacerków po Tarnowie". W tym roku spacerować będziemy aż 5 razy – tyle niedziel liczy tegoroczny sierpień. Oprowadzającymi będą: dr Krzysztof Moskal oraz Wacław Szczepanik – pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Koncert kantora Wielkiej Synagogi z Jerozolimy - Avraymi Kirszenbaum przy akompaniamencie M. Bristowskiego pod tarnowską Bimą o godz. 21.00. Koncert w ramach Dni Pamięci Żydów Tarnowskich - Galicjaner Sztetl. Zapraszamy do Tarnowa! Z Krakowa autostradą A4 samochodem poniżej 60 minut, autobusem - 80 minut.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje o otwarciu basenu letniego w Tarnowie Mościcach od dnia 27 czerwca 2014 r. Zapraszamy do skorzystania z usług tego obiektu w godzinach od 10.00 do 19.00 .

26 czerwca do Tarnowa specjalnym pociągiem pielgrzymkowym przyjedzie 700 Węgrów. Będą to uczestnicy 4. „Narodowej Pielgrzymki Węgrów do Polski”. Goście z zagranicy maszerować będą ulicami Tarnowa. – Namawiam mieszkańców, by zechcieli przyjść wtedy do centrum i ich pozdrowić – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański, który będzie podejmował pielgrzymkowiczów.

Archiwalne