Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

3 czerwca 2015 r. odbędzie się XV Piknik Geograficzny adresowany zarówno do szkół, jak i mieszkańców Tarnowa. Dodatkowe atrakcje tegorocznego pikniku to seria pokazów w kopule Mobilnego Planetarium Astropark połączona z mini wystawą oraz spotkanie z reporterem, odkrywcą i autorem książek Jackiem Pałkiewiczem.

Z radością informujemy, iż tarnowski Ratusz znalazł się w finałowym głosowaniu plebiscytu Top Atrakcje 2015

Ratowała żydowskie dzieci przed hitlerowską zagładą, ale o jej historii mało kto pamięta.

Jeszcze przez tydzień (14 kwietnia 2015) można oddać głos na tarnowski Ratusz w plebiscycie „Top Atrakcje 2015”. 

1 kwietnia ulicami Tarnowa przeszła Droga Krzyżowa. Wziął w niej udział biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz kapłani, zakonnicy, siostry zakonne, alumni i mieszkańcy miasta. 

Chcą przełamywać schematy i promować tolerancję religijną - Fundacja AntySchematy 2 otwiera w Tarnowie swoją nową siedzibę. 

Tarnów prezentował się, wspólnie z Krakowem i Małopolską, na targach turystycznych w Berlinie. To jedna z największych branżowych imprez w Europie. W tym roku Tarnów promował się już w Wiedniu i Mediolanie, zaplanowano już obecność na imprezach w Łodzi, Katowicach, Paryżu, Warszawie i Gdańsku.

Targi ITB w Berlinie to najważniejsza impreza świata turystycznego. Każda
licząca się firma z sektora turystycznego, każdy kraj, region czy miasto
powinno promować się właśnie w stolicy Niemiec. Tarnów - już po raz kolejny
to uczynił. Walory turystyczne miasta i okolicy ale również kalendarz imprez
promowane były w strefie "zwiedzania i city break" polskiego stoiska
narodowego wspólnie z Krakowem i Małopolską.    

Od marca obraz renesansowego tarnowskiego  Rynku można oglądać w ogólnopolskich serwisach pogodowych. Jest to możliwe dzięki kamerze zainstalowanej na budynku Muzeum Okręgowego w Tarnowie  w  Rynku 3.

W dawnych żydowskich kamienicach na tarnowskim rynku ma powstać muzeum opowiadające historię Żydów z tych terenów. Pokaże, jak im się żyło w przedwojennej Polsce.

Archiwalne