Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tym razem o ścieżkach rowerowych.

Zapraszamy do lektury, kolejnego artykułu wielbiciela Tarnowa, mieszkańca Bielska-Białej. Tym razem p. Edward zachwyca się architekturą Tarnowa!

Wideo reportaż z Dni Polskich w Pradze 2015.

O naszym mieście kilka ciekawych artykułów w „otwartym przewodniku krajoznawczym” - krajoznawcy.info.pl.

Wieczór w kawiarniach i pubach na renesansowym rynku, w dzień zwiedzanie wnętrz tarnowskiej katedry a w niej 15 metrowe najwyższe w Europie pomniki Tarnowskich i Ostrogskich, poznawanie jedynej w Europie wystawy poświęconej historii i kultury Romów w Muzeum Etnograficznym, bogata kolekcja sztuki średniowiecznej w najstarszym w Polsce Muzeum Diecezjalnym oraz spacer po modernistycznych Mościcach – „dzielnicy – ogrodzie” gdzie podziwiać możemy również rzeźbę Wilhelma Sasnala i futurystyczne wizje miast tarnowskiego „Dagaramy”. 

Na zaproszenie Instytutu Polskiego, w czeskiej stolicy promowało się nasze miasto. Podczas „Dni Polskich”, największej polskiej imprezie promocyjnej w Czechach, Tarnów wraz z Tarnowską Organizacją Turystyczną promował ofertę turystyczną, kulturalną i kulinarną miasta i regionu. Tarnowianie zachęcali prażan i turystów do odwiedzenia „polskiego bieguna ciepła”. Miasto i region kusiło zarówno ofertą turystyczną, kulturalną jak i kulinarną.

Pomnik, skąd wyruszyła pierwsza grupa więźniów politycznych do niemieckiego obozu koncentracyjnego, został już poprawiony i odnowiony. Zniknęły postaci dzieci i kobiet, a do pomnika prowadzi ścieżka z odnalezionego niedawno bruku, po którym szli więźniowie do pociągu 14 czerwca 1940 roku.

Wieczór w kawiarniach i pubach na renesansowym rynku, w dzień zwiedzanie wnętrz tarnowskiej katedry, a w niej 15 metrowe, najwyższe w Europie pomniki Tarnowskich i Ostrogskich, poznawanie jedynej w Europie wystawy poświęconej historii i kulturze Romów w Muzeum Etnograficznym, bogata kolekcja sztuki średniowiecznej w najstarszym w Polsce Muzeum Diecezjalnym oraz spacer po modernistycznych Mościcach – „dzielnicy-ogrodzie”, gdzie podziwiać możemy również rzeźbę Wilhelma Sasnala i futurystyczne wizje miast tarnowskiego „Dagaramy”. Na miłośników sztuki czeka jedna z najlepszych galerii miejskich w Polsce – BWA, która mieści się w pałacyku w Parku Strzeleckim. Dla aktywnych, najwyższe w Małopolsce ściany wspinaczkowe oraz najdłuższe tory kartingowe. Nie zapomnijcie wypożyczyć rowerów w Tarnowskim Centrum Informacji aby zwiedzić Pogórze Ciężkowickie czy „malowaną wieś” – Zalipie (w ten weekend konkurs „Malowana chata”). I to wszystko tylko trzy kwadranse autostradą A4 z Krakowa! Odkryj TARNÓW! 

Ze stolicy Małopolski do „Polskiego Bieguna Ciepła” już od złotówki w 75 minut!

W ramach Tygodnia Turystyki Młodzieżowej tarnowski oddział PTTK i Koło Przewodników „Leliwa” zapraszają uczniów na wycieczki po Tarnowie. Organizatorzy przygotowali około tysiąca miejsc dla grup szkolnych z miejscowych oraz podtarnowskich placówek.

Archiwalne