Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Swoje edukacyjne cykle ma obecnie chyba każda kulturalna instytucja (i nie tylko instytucja) w Tarnowie - wliczając w to cykle poświęcone sztuce.

Tarnowski zespół rockowy Totentanz został w zeszłym tygodniu nominowany do muzycznej nagrody Fryderyki 2009 za płytę Zimny dom w kategorii album roku -heavy metal. Obok tarnowskiego kwartetu w tej samej kategorii nominacje otrzymały takie grupy jak: Behemoth, Frontside, Acid Drinkers oraz Black River. Rozdanie statuetek odbędzie się 20 kwietnia w Warszawie.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie oraz PTTK - Oddział Ziemi Tarnowskiej zapraszają jutro, 24 lutego o godz. 17:00 do Galerii Niebieskiej - MBP, ul. Krakowska 4, na spotkanie promujące nowy przewodnik "Tarnowskie pomniki". W spotkaniu udział wezmą współautorki: Beata Dziduszko, Anastazja Smagacz, Lidia Ząbczyńska oraz prezes oddziału PTTK Andrzej Łabno.

Podczas wieczoru autorskiego będzie można nabyć przewodnik w promocyjnej cenie 15 zł oraz inne wydawnictwa PTTK.

INTARNET.PL

Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej już po raz jedenasty organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Kosakowskiego.

Jeszcze dzisiaj (23-02-2009) w Restauracji "Bristol", ul. Krakowska 9, o godz. 19:15 możemy uczestniczyć w brawurowo przygotowanej przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię i portal inTARnet.pl, Trzeciej Tarnowskiej Szopce Noworocznej.

W tym roku wartość wszystkich "twardych" inwestycji w kulturę w subregionie tarnowskim, finansowanych z środków marszałkowskich, wyniesie aż 71 mln zł.

Lux in tenebris - tak zatytułowano 62. spotkanie z cyklu "Na skrzydłach, po drabinie". Tym razem znajdziemy się w przestrzeni przeciwstawnie postrzeganej.

Archiwalne