Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Sześć tysięcy młodych ludzi z całej diecezji wzięło udział w Tarnowie w kolejnym etapie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Bartosz Kapustka, wielka nadzieja reprezentacji Polski i pomocnik Cracovii, jest kolejnym kadrowiczem, który szczerze opowiedział o początkach swojej kariery piłkarskiej. Który mecz najbardziej utkwił mu w pamięci i który z kolegów klubowych Bartka może zagrać niedługo w kadrze? 

Kwiaciarnie w Tarnowie, Bochni, Nowym Sączu, Lublinie i Katowicach przystąpiły do nietypowej akcji prozdrowotnej "Podaruj kwiaty i zdrowie!". W ponad 60 kwiaciarniach, które oznaczone są specjalnymi plakatami, mężczyźni kupując kwiaty na Dzień Kobiet otrzymują zaproszenia na bezpłatne badanie cytologiczne. Taki bilecik "Życzę Ci dużo zdrowia" mogą podpisać swoim imieniem, a następnie wręczyć ukochanej osobie.

Diecezja Tarnowska jest najpobożniejszą diecezją w Polsce?

Ponad 95 tysięcy zwiedzających, 33 wystawy czasowe, 261 nowych obiektów w zbiorach, prawie pół miliona złotych dochodów własnych i przeszło 300 tysięcy złotych zewnętrznego dofinansowania - tak w liczbach prezentuje się rok 2015 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie.

Na portalu poland.travel zwanej potocznie "travelce" w wersjirosyjskojęzycznej wśród najważniejszych miast znalazł się Tarnów. Dziękujemy Zagranicznemu Ośrodkowi Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie za promocję.

PLL LOT rozpoczął bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tokio; a Zalipie, jako jedyna polska miejscowość znalazło się w gronie 30 najpiękniejszych małych miasteczek w Europie polecanych japońskim turystom. 

O Tarnowie w prasie włoskiej:  "Perła polskiego renesansu", "w okresie renesansu stare miasto w Tarnowie uznano za jedno z najpiękniejszych w Polsce".

Według przedstawionych wczoraj (4 styczeń) badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego polski katolicyzm cechuje stabilność. Od 2008 r. około 40 proc. Polaków uczestniczy regularnie w niedzielnej Eucharystii i ok. 16 proc. przyjmuje Komunię świętą. Religijność w diecezji tarnowskiej wynosi ok. 70%.

Z dwuipółletnim wyprzedzeniem zniknęły już miejsca w tarnowskich hotelach  na Światowe Dni Młodzieży. Można jeszcze znaleźć tylko sporadycznie pojedyncze. Najbardziej oblegane:  Bristol,  Cristal Park czy Tarnovia mają już zagraniczne rezerwacje od ponad roku.  Opanowali je głównie Amerykanie, Włosi i Hiszpanie.

 

Archiwalne