Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Uprzejmie informujemy, iż w ramach konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT, na portalu wp.pl (w zakładce turystyka), do 3 października istnieje możliwość oddania głosów na produkty turystyczne starające się o Certyfikat Internautów.

Jesienne spotkania firmowe w Polsce - to budżety szacowane nawet na kilkadziesiąt milionów złotych. Podczas 3-dniowej konferencji wydawanych jest średnio ponad 700 PLN na uczestnika.

XIX Festiwal Komedii Talia 2015 uważam za otwarty – tą tradycyjną formuła zainaugurowano  tarnowski przegląd teatralny. W ramach tegorocznego festiwalu możemy zobaczyć osiem spektakli konkursowych i dwa towarzyszące. Gala finałowa festiwalu odbędzie się 27 września.

Rozmowa z Małgorzatą Tokarską, właścicielką biura Accessible Poland Tours

- Prowadzisz chyba jedyne biuro podróży w Polsce z ofertą przygotowaną specjalnie dla osób niepełnosprawnych. Czy pomysł wziął się tylko stąd, że sama jesteś jedną z nich?

W podtarnowskich Zgłobicach produkowano polskie granaty R-42 „Sidolówki” używane podczas Powstania Warszawskiego?

Wieczór w kawiarniach i pubach na renesansowym rynku, w dzień zwiedzanie wnętrz tarnowskiej katedry a w niej 15 metrowe najwyższe w Europie pomniki Tarnowskich i Ostrogskich, poznawanie jedynej w Europie wystawy poświęconej historii i kulturze Romów w Muzeum Etnograficznym...

Już 25 września 2015 roku dziewiąta edycja Małopolskiej Nocy Naukowców!

Bezpłatne wycieczki dla dzieci i młodzieży z Tarnowa oraz regionu tarnowskiego to propozycja przygotowana przez tarnowski oddział PTTK i Koło Przewodników „Leliwa”. Druga edycja Tygodnia Turystyki Młodzieżowej rozpocznie się w poniedziałek, 28 września.

W październiku w Tarnowie zostaną ustawione 22 stojaki rowerowe, przy których będzie można pozostawiać w sumie 44 rowery. Stojaki o wymiarach 60 na 80 centymetrów zostaną rozlokowane głównie w centrum miasta. Montaż zakończy się w październiku.

Już jutro (17 września) odbędzie się spacer po Parku Strzeleckim i oprowadzanie po wystawie „Krzewienie kultury”.  Poza autorką prac Kamą Sokolnicką, o historii jednego z najstarszego parków miejskich w Polsce opowiedzą  historyk dr Krzysztof Moskal i dendrolog Elżbieta Obrocka. 

Archiwalne