Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przekraczając próg hotelu, a nawet już podjeżdżając pod jego wejście, wkraczasz w inny świat. Świat kierujący się własnymi zasadami. Warto wiedzieć jak się w nim odnaleźć.

Tarnowskie Centrum Informacji wdrożyło nowe kalendarium imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych. Na http://www.it.tarnow.pl/kalendarium/ w sposób czytelny każdy znajdzie ciekawą imprezę dla siebie i rodziny!

Od 1 kwietnia br. Eurolot odwołuje wszystkie loty realizowane pod własną marką linii. To początek całkowitej likwidacji przewoźnika. Analizy ekonomiczne dla resortu skarbu, które cytuje "Gazeta Wyborcza", pokazały, że nie ma możliwości, żeby linia na siebie zarabiała.

Trwa akcja "Przez zabawę do bezpieczeństwa", największy tego typu projekt realizowany w Polsce. Służy temu jazda kartami, czyli małymi, czterokołowymi pojazdami, napędzanymi silnikami spalinowymi. 

„Wielkanoc jest w Małopolsce” – to kolejny konkurs na kreatywną pamiątkę z Małopolski. Tym razem samorząd Województwa Małopolskiego nagrodzi autorów najlepszych projektów upominków, które inspirowane będą kulturą ludową i posłużą do promocji regionu w okresie Wielkanocy.

Tym Polakom islam nie był straszny, a jeden z przechrztów zasługuje na miejsce na Wawelu - może przy boku króla Stefana Batorego. 

Po 24 latach od męczeńskiej śmierci o. Zbigniew Strzałkowski zostanie wyniesiony na ołtarze. Wraz z misjonarzem z Zawady koło Tarnowa beatyfikowany zostanie także o. Michał Tomaszek z okolic Żywca. To decyzja papieża Franciszka.

Pod koniec ubiegłego roku do Tarnowa trafił księgozbiór Tadeusza Nowaka i pamiątki związane z tym wybitnym poetą i pisarzem. Nowak urodził się na Powiślu Dąbrowskim a w Tarnowie, w murach I Liceum Ogólnokształcącego, rozpoczęła się jego edukacja. "Te związki z naszym miastem i regionem sprawiły, że po jego śmierci rodzina zdecydowała się przekazać nam tę unikatową na skale kraju kolekcję" - przyznaje Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

Wczesne planowanie dni wolnych, podróżowanie małymi grupami i wykorzystanie polskich świąt, które nie są obchodzone za granicą - to rady firmy AirHelp przy lotniczym wykorzystywaniu aż 113 dni wolnych od pracy w 2015 roku.

W styczniu na krakowskim lotnisku obsłużono prawie 262 tysiące pasażerów. To wynik o 12 procent lepszy niż w pierwszym miesiącu 2014 roku i rekordowy początek roku w historii lotniska. - Ten wynik to dobry prognostyk na ten rok. 2015 rok będzie dla nas bardzo ważny ­- podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Chcemy po raz pierwszy w historii przekroczyć liczbę 4 milionów pasażerów. Będzie to możliwe dzięki nowym przewoźnikom – KLM, British Airways, Swiss International Air Lines - i uruchamianym przez nich kierunkom.

Archiwalne