Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przez dekady zapomniany wisiał na bramie w Parku Sanguszków. Teraz okazało się, że to cenny zabytek. W Parku Sanguszków dokonano wyjątkowego odkrycia. Obraz, który przez lata niszczał na jednej z bram, okazał się być bardzo wartościowy. Jak dowiedzieliśmy się od Andrzeja Cetery, konserwatora zabytków, obraz został namalowany na miedzianej blasze pod koniec XVIII wieku. Autor malowidła jest nieznany.

W miniony weekend Tarnowskie Centrum Informacji wspólnie z miastem Kraków na stoisku Małopolskim promowało Tarnów na XVIII Targach Turystyki i Wypoczynku „LATO 2014” w Warszawie. Głównym elementem stoiska był camper. Stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem zwiedzających.

W Niedzielę Palmową, młodzież z całej diecezji przyjedzie do Tarnowa. Będzie Msza św., koncert ewangelizacyjny i Droga Krzyżowa ulicami miasta. Podczas uroczystości zostanie przekazana 'Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia". W ten sposób Tarnów uczci światowy dzień młodzieży, który w tym dniu obchodzony jest w diecezjach na całym świecie.

...Jak zawsze pełna inwencji, rzutka i przyciągająca publiczność była prezentacja Tarnowa i Ziemi Tarnowskiej. Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, które w ubiegłym roku zwyciężyło w kategorii „Najlepszy z Najlepszych" konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej i Forum Informacji Turystycznej, przygotował konkursy wiedzy o regionie dla odwiedzających stoisko. W puli wygranych były zaproszenia do pobytów w regionie ufundowane przez hotele tarnowskie, kaski i odblaskowe koszulki rowerowe z logotypami Tarnowa oraz mnóstwo gadżetów, koszulek..

Ogłoszono wyniki konkursu na pamiątkę wielkanocną pt. „Wielkanoc jest w Małopolsce” zorganizowanego po raz pierwszy przez samorząd województwa. Nagrody laureatom wręczył członek zarządu Jacek Krupa. Nieprzypadkowo uroczystość miała miejsce w Wielkanocy - to jedyna w Polsce miejscowość o takiej nazwie.

…Z kolei pierwszą nagrodę za najlepszą ofertę polskiego regionu odebrała Małopolska Organizacja Turystyczna, która do centrum targowego przy ul. Marsa w Warszawie zjechała swoim białym kamperem zdobionym sznurem czerwonych korali….

Przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, posłowie i przedstawiciele branży dyskutowali o problemach i sukcesie polskiej turystyki.

W Klikowej znowu będą organizowane imprezy i pokazy koni - zapowiada aktualny właściciel. Teren byłego Stada Ogierów ma wrócić do dawnej świetności. Cztery lata temu majątek przejęła Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa. Obiekt dzierżawił Ludowy Klub Jeździecki w Tarnowie a po przetargu nadszedł czas na Małopolski Związek Hodowców Koni. Wiele organizacji i związków zadeklarowało chęć pomocy w odnowieniu obiektu. Planowana jest także stała ekspozycja sprzętu, który kiedyś służył małopolskiej wsi.

Archiwalne