Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przedstawiciele ośmiu krajów europejskich gościli wczoraj, 26 lutego, w Tarnowie w ramach projektu ITHACA „Innowacje w zdrowiu i opiece dla wszystkich”. – Tarnów to miasto przyjazne nie tylko dla swoich mieszkańców, ale i dla gości z zagranicy – mówił prezydent Roman Ciepiela podczas spotkania w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Zakładzie Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”.

100-lecie istnienia i funkcjonowania w wolnej Polsce obchodzą w tym roku sądy okręgu tarnowskiego.  Gala jubileuszowa, którą zorganizowano w teatrze, była okazją do wspomnień, podziękowań i uhonorowania tych, którzy szczególnie zaangażowali się w rozwój sądownictwa w Tarnowie i regionie.

Kamil Juszczyk, znany tarnowski muzyk i wokalista zagra na Enea Spring Break Showcase Festival 2019, który odbędzie się 24-27.04 w Poznaniu.

Święto zakochanych coraz bliżej. Gdzie spędzić ten wyjątkowy dzień?

W sobotę 12.01.2019 w Radiowym Domu Kultury zostały ogłoszone wyniki głosowania w trzech kategoriach: najlepsza książkę, najlepsze wydarzenie i najlepsza płyta minionego roku.

Fundacja Klikowska Ostoja Polskich Koni serdecznie zaprasza już w najbliższą niedziele tj. 13.01.2019 na rozpoczęcie ferii zimowych pn. "BAJECZNE FERIE Z OSTOJĄ".

Co roku w Trójce trwa głosowanie na najlepszą książkę, wydarzenie i płytę mijającego roku. Instruktorzy Radiowego Domu Kultury wybrali dziesięć propozycji w każdej kategorii. O miano najlepszego wydarzenia roku walczy tarnowska wystawa „Wielcy sarmaci tego kraju / Wielkie sarmatki tego kraju”, którą aktualnie prezentuje Biuro Wystaw Artystycznych.

Gdzie się wybrać na sylwestra? Przedstawiamy kilka propozycji.

Ze względu na ogloszoną żałobę narodową w związku ze śmiercią Górników, śpiewanie kolęd zostało przełożone na inny termin.

Niezwykły jarmark świąteczny odbędzie się w Tarnowie. Na dwa dni ulica Piekarska wypełni się ręcznie wykonanymi dekoracjami i ozdobami bożonarodzeniowymi.

Archiwalne