Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

To swego rodzaju wirtualny rozkład jazdy miejskich autobusów. Tarnowskie MPK wprowadziło właśnie swój system komunikacji na platformę Google Maps. Dzięki temu, każdy może sprawdzić jaką optymalnie wybrać linie autobusową, by przemieścić się z jednej części miasta do drugiej.

Od dziś 6 sierpnia (poniedziałek) do piątku 10 sierpnia włącznie po raz kolejny PKP PLK zamyka odcinek Kraków – Podłęże (na trasie do Tarnowa) w godz. 9:30-14:30 (w pozostałych godzinach pociągi kursują normalnie).

Od kilku miesięcy w mediach głośno jest o Centralnym Porcie Komunikacyjnym i połączeniu go z większymi miastami naszego kraju. W planach jest również połączenie z... Tarnowem z ominięciem Krakowa.

Do przeszłości należą czasy, kiedy podróż pociągiem w sezonie urlopowym plasowała się na szczycie listy wakacyjnych udręk. Obecnie PKP Intercity dokłada starań, aby rodzinny wyjazd koleją na wakacje kojarzył się z przygodą pełną sympatycznych, niezapomnianych wrażeń. Pomocą w tworzeniu miłego klimatu podróży, służy psycholożka dziecięca zatrudniona przez przewoźnika.

Szanowni Podróżni!

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 22.06.2018 rusza nowa linia nadorska: Krynica Zdrój - Nowy Sącz - Tarnów - Busko Zdrój - Kielce - Radom - Warszawa - Płock - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz - Piła - Szczecinek - Koszalin - Kołobrzeg

Linie lotnicze flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęły codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Krakowem i Dubajem. Jest to pierwsze połączenie lotnicze stolicy Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. 

Chcesz mieć wpływ na to, jak będą wyglądać nowe pociągi Województwa Małopolskiego? Masz pomysł na dodatkowe udogodnienia, które sprawią, że Twoja podróż będzie bardziej przyjemna i komfortowa? Zaproponuj wyposażenie taboru kolejowego. Na Twoje pomysły i sugestie czekamy do 30 marca.

Od najbliższej niedzieli, codziennie przez 5 godzin, zamykany będzie ruch pociągów na odcinku między Krakowem Głównym a Podłężem. Część pociągów skróci swoje trasy, pozostałe będą jeździły objazdami.

Melomani i turyści zyskali wreszcie wygodny dojazd do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Do tej pory do jedynej zachowanej posiadłości Ignacego Jana Paderewskiego na świecie prowadziła prowizoryczna, nieutwardzona droga z wertepami, a jesienią także błotem i kałużami. Ale to już przeszłość. Po latach starań centrum oraz powiatu tarnowskiego za 2 miliony 400 tysięcy złotych powstała nowa droga i most.

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie 50 elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów. Taka tablica od listopada 2016 roku działa na przystanku autobusowym przy ulicy Mickiewicza. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejne pojawią się już we wrześniu – zapowiada Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji.

Archiwalne