Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Osiemnastoletni junior Unii Tarnów zmarł w sobotę w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju w wyniku obrażeń po wypadku, do jakiego doszło niespełna tydzień temu na torze w Rybniku.

Bartosz Kapustka, wielka nadzieja reprezentacji Polski i pomocnik Cracovii, jest kolejnym kadrowiczem, który szczerze opowiedział o początkach swojej kariery piłkarskiej. Który mecz najbardziej utkwił mu w pamięci i który z kolegów klubowych Bartka może zagrać niedługo w kadrze? 

Dobre wiadomości dla kibiców czarnego sportu w Tarnowie. Jak dowiedziało się Radio Kraków, żużlowa spółka Unia Tarnów planuje wprowadzić wiele udogodnień dla kibiców. Będą także tańsze bilety.

Michał Derus to dwukrotny mistrz świata w biegu na 100 metrów i dwukrotny wicemistrz świata na 200 metrów, a także mistrz Europy na obu dystansach. Jego najbliższym celem jest wyjazd na igrzyska paraolimpijskie, które we wrześniu 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro. Tam również chciałby powalczyć o medale. Ten uzdolniony sprinter nie ukrywa, że chciałby też trafić w przyszłości do polskiej kadry. I - jak się okazuje - wcale nie jest to takie nierealne.

Umowa pomiędzy Grupą Azoty, a Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną została podpisana w miniony piątek przez przedstawicieli spółek. Grupa Azoty w ramach świadczeń obejmujących współpracę pozostanie Głównym Partnerem Unii Tarnów podczas zmagań PGE Ekstraligi. W przyszłym roku zaangażowanie finansowe Grupy Azoty będzie wyższe niż w 2015r.

Michał Derus, absolwent informatyki, a obecnie student I roku wychowania fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce rozegranych w Doha w Katarze. 

To była tylko formalność. Tarnowskie Jaskółki wygrały na własnym stadionie z KS Toruń 53-37 i przypieczętowały zdobycie brązowych medali drużynowych mistrzostw Polski.

Najpierw pływanie, później jazda na rowerze - a na koniec bieganie. W podtarnowskim Radłowie rozegrano pierwsze w regionie zawody triathlonowe. Wystartowało ponad 200 zawodników z całej Polski. Impreza przypadła do gustu mieszkańcom i kibicom, którzy zjawili się nad zalewem w Radłowie.

Po raz siódmy w Tarnowie spotkają się piloci holówek i szybowców z całego kraju podczas Ogólnopolskich Zawodów Modeli Szybowców Dużej Skali. W tym roku będzie rekordowa ilość zawodników. Po raz pierwszy mają też przyjechać reprezentanci Czech. Nowością będzie konkurencja latania "na bramki" i oczywiście nie zabraknie  latania termicznego.

Podczas piątkowych zawodów będzie można nie tylko złowić świeże okazy, ale też wygrać kolację dla dwojga. Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego i grillowego organizuje Karczma Dolina Pstrąga. 

Archiwalne