Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

GDDKiA złożyła wnioski o dopuszczenie do użytkowania blisko 60 kilometrów autostrady na wschód od Szarowa - dowiedziała się "Gazeta Krakowska". Dokumenty trafiły już do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie. Odbiory i kontrole rozpoczęła także straż pożarna.

Władze Małopolskie zdecydowały o przeznaczeniu 2 mln zł na zagraniczną promocję regionu poprzez linie lotnicze. Milion ma dorzucić miasto. Dzięki temu realne stało się stworzenie w Balicach bazy Ryanaira.

Władze powiatu tarnowskiego chcą utworzyć szlak "Konno przez Ziemię Tarnowską" - poinformowało "Radio Kraków". Trasa miałaby liczyć ponad 100 km i przebiegać przez powiaty tarnowski, brzeski i dąbrowski.

Trwają prace nad powstaniem lotniska biznesowego w Tarnowie. Jego budowa jest w strategii rozwoju miasta.

Do końca roku powinna być oddana do użytku autostrada Kraków - Tarnów. Jeszcze miesiąc temu zapowiadano, że nastąpi to pierwszego listopada.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za dwa, góra trzy lata będziemy kąpać się w basenach geotermalnych w Lasach Wierzchosławickich. Podtarnowska gmina rozpoczyna przygotowywaną od dekady inwestycję. Docelowo ma być ona konkurencją dla term w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej.

Rolnicy chcą w nim chwalić się ekologicznymi uprawami i uczyć młodziez jak sadzić i uprawiać zdrową żywność.

86 tablic informacyjnych stanie na cmentarzach wojennych na terenie powiatu tarnowskiego. To część tworzenia małopolskiego odcinka Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, który ma być m.in. formą przygotowań do zbliżającej się setnej rocznicy wybuchu I Wojny Światowej.

Samorząd Województwa Małopolskiego działając poprzez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego organizuje konkurs fotograficzny „Wykadruj inwestycje. Pokaż efekty Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego!”.

W Tarnowie ma powstać Centrum Nauki, Eksperymentów i Zabawy, wzorowane na warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W ośrodku odbywałyby się pokazy, zajęcia i warsztaty, podczas których młodzież zgłębiałaby tajniki wiedzy chemicznej. Placówka ma być ściśle powiązana z Zakładami Azotowymi w Tarnowie i według wstępnych planów będzie ulokowana w Mościcach.

Archiwalne