Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Strzelista, mierząca 72-metry wieża bazyliki katedralnej w Tarnowie widoczna jest z najodleglejszych punktów miasta. Świątynia dodatkowo wzniesiona została na lekkim wzniesieniu, więc dominuje nad całym Tarnowem - od Góry św. Marcina, aż po Błonia, stanowiąc doskonały punkt orientacyjny. Okienka katedralnej wieży są gęsto okratowane,co widać na niektórych zdjęciach.

Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, ale też Grodzisk Mazowiecki, Tarnów, Września, Stryków czy Niepołomice – wszystkie te miejscowości znalazły się w gronie polskich „miast przyszłości”. Ich zestawienie przedstawił fDi Magazine w raporcie „Polish Cities of the Future 2019/20”. 

To kolejny pomysł, na ożywienie centrum miasta, który wyszedł z kawiarenki LavendLove, czyli miejsca, w którym za przygotowanie i podanie napojów odpowiadają osoby niepełnosprawne. W czasie wakacji nad tą ulicą wisiały parasolki. Z nowego wystroju ulicy Piekarskiej tarnowianie są w większości zadowoleni.

Tarnowski sąd utrzymał w mocy wyrok bocheńskiego Sądu Rejonowego.

Mieszkańcy Tarnowa korzystają z wody bezpiecznej dla zdrowia, wolnej od chorobotwórczych mikroorganizmów i pasożytów oraz substancji chemicznych, w ilościach zagrażających zdrowiu. Można ją pić bez przegotowania, co potwierdzają badania laboratoryjne. Takie wnioski płyną z okresowej oceny jakości wody, wydanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tarnowie. Jakie konkretnie parametry spełnia miejscowa woda?

To będzie opowieść o powietrzu. Pierwsza wystawa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon jest gotowa. Już od 11 lutego będzie można dotykać, grać i eksperymentować. – Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było – mówi Anna Pieczarka, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Co ważne, zwiedzający skorzystają z atrakcji bezpłatnie.

Co łączy wybitnych Polaków: Henryka Sucharskiego (obrońcę Westerplatte), Stefana Jaracza (polskiego aktora, pisarza i publicystę), Jerzego Brauna (twórcę „hymnu” harcerzy „Płonie ognisko w lesie”), znanego i lubianego dziennikarza RMF-u Tomasza Olbratowskiego? TARNÓW!!! Te wybitne postacie kończyły tarnowskie szkoły średnie!

Tegorocznymi laureatami Nagrody im. ks. Musiała, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego zostali Abp Henryk Muszyński i Adam Bartosz.

-Wczoraj w lesie pomiędzy Wałkami a Żdżarami napotkano niedźwiedzia – informują zaprzyjaźnieni z naszą redakcją myśliwi. Zwierzę stało obok drogi i był bardzo dobrze widoczne w świetle reflektorów samochodu. Na tych terenach nie było tych zwierząt ponad trzydzieści lat!

Znany piłkarz Bartosz Kapustka, wychowanek klubu sportowego Tarnovia i rodowity tarnowianin, został raperem i w piosence przywołuje Tarnów.

Aktualnie pomocnik klubu Oud-Heverlee Leuven niedawno, przy współpracy znanego rapera OSTR, stworzył kawałek „Mój film”.

Archiwalne