Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

To kolejny pomysł, na ożywienie centrum miasta, który wyszedł z kawiarenki LavendLove, czyli miejsca, w którym za przygotowanie i podanie napojów odpowiadają osoby niepełnosprawne. W czasie wakacji nad tą ulicą wisiały parasolki. Z nowego wystroju ulicy Piekarskiej tarnowianie są w większości zadowoleni.

Tarnowski sąd utrzymał w mocy wyrok bocheńskiego Sądu Rejonowego.

Mieszkańcy Tarnowa korzystają z wody bezpiecznej dla zdrowia, wolnej od chorobotwórczych mikroorganizmów i pasożytów oraz substancji chemicznych, w ilościach zagrażających zdrowiu. Można ją pić bez przegotowania, co potwierdzają badania laboratoryjne. Takie wnioski płyną z okresowej oceny jakości wody, wydanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tarnowie. Jakie konkretnie parametry spełnia miejscowa woda?

To będzie opowieść o powietrzu. Pierwsza wystawa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon jest gotowa. Już od 11 lutego będzie można dotykać, grać i eksperymentować. – Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było – mówi Anna Pieczarka, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Co ważne, zwiedzający skorzystają z atrakcji bezpłatnie.

Co łączy wybitnych Polaków: Henryka Sucharskiego (obrońcę Westerplatte), Stefana Jaracza (polskiego aktora, pisarza i publicystę), Jerzego Brauna (twórcę „hymnu” harcerzy „Płonie ognisko w lesie”), znanego i lubianego dziennikarza RMF-u Tomasza Olbratowskiego? TARNÓW!!! Te wybitne postacie kończyły tarnowskie szkoły średnie!

Tegorocznymi laureatami Nagrody im. ks. Musiała, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego zostali Abp Henryk Muszyński i Adam Bartosz.

-Wczoraj w lesie pomiędzy Wałkami a Żdżarami napotkano niedźwiedzia – informują zaprzyjaźnieni z naszą redakcją myśliwi. Zwierzę stało obok drogi i był bardzo dobrze widoczne w świetle reflektorów samochodu. Na tych terenach nie było tych zwierząt ponad trzydzieści lat!

Znany piłkarz Bartosz Kapustka, wychowanek klubu sportowego Tarnovia i rodowity tarnowianin, został raperem i w piosence przywołuje Tarnów.

Aktualnie pomocnik klubu Oud-Heverlee Leuven niedawno, przy współpracy znanego rapera OSTR, stworzył kawałek „Mój film”.

Spośród Europejczyków najwięcej na jedzenie i zakwaterowanie wydają Maltańczycy, Cypryjczycy i Hiszpanie, wynika z analizy Eurostatu. Polacy w tym zestawieniu wypadają blado.

Samochód osobowy i 10 rowerów szosowych – to nagrody, na jakie mogą liczyć uczestnicy loterii promocyjnej „Rozliczenie PIT-u w Tarnowie się opłaca”, którą miasto planuje zorganizować w tym roku.

Archiwalne