Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Miła wiadomość dotarła do Tarnowa końcem 2018 roku. W najnowszym wydaniu żółtego przewodnika w sekcji "produkty regionalne" wśród 200 propozycji znalazły się produkty z Tarnowa.   

Co roku w Trójce trwa głosowanie na najlepszą książkę, wydarzenie i płytę mijającego roku. Instruktorzy Radiowego Domu Kultury wybrali dziesięć propozycji w każdej kategorii. O miano najlepszego wydarzenia roku walczy tarnowska wystawa „Wielcy sarmaci tego kraju / Wielkie sarmatki tego kraju”, którą aktualnie prezentuje Biuro Wystaw Artystycznych.

Choć nie był tarnowianinem, Tarnów urzekł Go od pierwszego spotkania. Z pasją zgłębiał związane z miastem tajemnice, legendy i ciekawostki. 27 grudnia, w wieku 75 lat, zmarł redaktor Wiesław Karol Sąsiadowicz.

To już oficjalne – tarnowski chór dziewczęcy Puellae Orantes otrzymał platynową płytę! Świąteczny krążek „Christmas Time”, który wyszedł w ubiegłym roku, został doceniony przez publikę.

Już 19 stycznia w restauracji stara łaźnia niezwykła kolacja przygotowana przez finalistkę ostatniej edycji MasterChef, podróżniczkę i blogerke BeachPliz która z łatwością łączy smaki świata nadając swoim daniom niepowtarzalny cudowny smak - Martyna Chomacka.

Przed Jackiem Brzezińskim wkrótce zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie w życiu - udział w biegu po... afrykańskiej pustyni. Od kilku lat jego wielką pasją są ekstremalne biegi z przeszkodami.

Turystyka rowerowa z roku na rok jest coraz popularniejsza, a to przekłada się na potrzebę budowy i rozwoju niezbędnej infrastruktury. W ostatnich miesiącach w gminach Ciężkowice i Zakliczyn zrealizowano szereg inwestycji, dzięki którym wyprawy rowerowe są bezpieczniejsze oraz bardziej komfortowe.

Gdzie się wybrać na sylwestra? Przedstawiamy kilka propozycji.

29-30.12.2018 : 9.00-17.00
31.12.2018: 9.00-14.00
01.01.2019: NIECZYNNE

Łukasz Maciejewski, związany z Tarnowem krytyk filmowy i teatralny, od 2013 roku pracujący na stanowisku samodzielnego asystenta w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi: uczelni uznanej w tym roku przez słynny magazyn „Hollywood Reporter” za jedną z piętnastu najlepszych uczelni filmowych na świecie, otrzymał od władz uczelni kolejne wyjątkowe wyróżnienie. 

Archiwalne