Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Informujemy, że w okresie 1-5 maja zmianie ulegną godziny pracy Tarnowskiego Centrum Informacji.

Prawie 40 procent zamówionych noclegów zostało w zeszłym roku odwołanych. Wskaźnik ten jest szczególnie wysoki u internetowych agentów turystycznych

W uroczystość Bożego Miłosierdzia biskup Stanisław Salaterski dokonał poświęcenia placu pod budowę nowego kościoła w Tarnowie – Terlikówce.

We wtorek po długim weekendzie majowym ma się rozpocząć remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie, na trasie z autostrady do Mościc. Tym razem, żeby efekt wymiany nawierzchni był trwalszy, przeprawa zostanie całkowicie zamknięta nawet na 3 dni do czwartku.

Weekend i majówka zbliża się wielkimi krokami. Nie macie pomysłu gdzie się wybrać? Oto kilka naszych propozycji.

Od najbliższego poniedziałku, 29 kwietnia, ruszy kolejna edycja akcji „Flaga na samochód”, organizowanej przez tarnowski magistrat od 2008 roku. Po raz pierwszy odbyła się ona w dziewięćdziesiątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a od dziewięciu lat organizowana jest dwa razy w roku, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Niepodległości.

Po raz kolejny w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Pchli Targ. Podczas wiosennej edycji będzie okazja upolować prawdziwe perełki, m.in. rękodzieło, a także sadzonki roślin. Wydarzenie zaplanowano 28 kwietnia między godz. 11 a 14 na placu przy CSM.

Bez gniazdek, rozrywek, a nawet… toalety. Przewoźnicy cały czas szukają oszczędności, a producenci dają im, czego chcą. Główny cel: samolot ma być jak najlżejszy. A to oznacza niewygodę dla pasażera – chyba, że zechcemy dopłacić.

Zameldować się, przespać i wyjechać. Większość ludzi tak postrzega hotele. Tymczasem w dzisiejszych czasach nietypowych opcji, atrakcji i usług jest w obiektach tak wiele, że nocleg może stać się celem w sobie. Zresztą sami zobaczcie!

Co powiedzielibyście na podróż w stylu retro lokomotywą parową? W dniach 28-29 września będzie można takową podróż odbyć do Żabna oraz Tuchowa!

Archiwalne