Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Zupa lubecka i nalewka z lubczykiem - te dwa produkty z regionu tarnowskiego chcą ubiegać się o miano produktów regionalnych. Działające w Lubczy Koło Gospodyń Wiejskich - złożyło już stosowny wniosek w tej sprawie do urzędu marszałkowskiego.

Obcokrajowcy są bardzo pożądanym segmentem gości w polskich hotelach – nierzadko dysponują większym budżetem, chętnie rezerwują wyższe kategorie pokoi lub korzystają z usług dodatkowych. Warto więc poznać trochę lepiej ich kulturę i potrzeby, aby stworzyć spersonalizowaną ofertę, która przyciągnie ich właśnie do twojego obiektu i zachęci do rezerwacji bezpośredniej!

Archeolodzy spodziewają się ciekawostek. W planowany na przełom marca i kwietnia remont ścisłego centrum Tarnowa wpisane są również prace archeologiczne.

W pobliżu Parku Biegowego Marcinka wybudowano nowoczesne i funkcjonalne Centrum Aktywnego Wypoczynku, które ma m.in. pełnić funkcję zaplecza sanitarnego i treningowego dla biegaczy.

Aby poprawić atrakcyjność turystyczną regionu tarnowskiego zrealizowano 20 inwestycji za prawie 13 milionów złotych. Turystom ma także pomóc przewodnik „20 pomysłów na oryginalny weekend", który właśnie się ukazał. Wydawnictwo jest dostępne na stronie i fanpage'u Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Dla wielu rodziców latanie samolotem z małym dzieckiem jest bardzo stresującym doświadczeniem. Jedna z mam postanowiła więc zapobiec ewentualnym negatywnym reakcjom jeszcze przed podróżą.

Pierwszy dzień marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – narodowych bohaterów, walczących przeciw powojennemu ustrojowi. Byli patriotami, którzy sprzeciwili się komunistycznemu systemowi.

Przedstawiciele ośmiu krajów europejskich gościli wczoraj, 26 lutego, w Tarnowie w ramach projektu ITHACA „Innowacje w zdrowiu i opiece dla wszystkich”. – Tarnów to miasto przyjazne nie tylko dla swoich mieszkańców, ale i dla gości z zagranicy – mówił prezydent Roman Ciepiela podczas spotkania w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Zakładzie Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”.

Samochód osobowy i rowery - to nagrody, którymi Tarnów chce skusić podatników. Miasto zdecydowało się na przeprowadzenie loterii podatkowej. Ci, którzy w zeznaniu podatkowym zdecydują się zostawić swój podatek w Tarnowie, będą mogli wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

Zapraszamy na pasjonujące spacery nowo powstałą ścieżką geologiczną w Lichwinie w gminie Pleśna. Trasa jest zlokalizowana przy drodze gminnej Lichwin-kamieniołom, a jej długość, to ok. 3 kilometry. Po drodze zobaczymy sporo atrakcyjnych obiektów.

Archiwalne