Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

35 lat temu na Placu Katedralnym odsłonięto pierwszy w Polsce i na świecie pomnik Jana Pawła II, wykonany w brązie wg projektu Bronisława Chromego. 

25 VI 1929 - powstała nowa gmina Mościce z połączenia Dąbrówki Infułackiej i Świerczkowa. 

W związku ze Świętem Miasta Tarnowa w dniach 24, 25, 26 czerwca 2016 nastąpi zmiana godzin otwarcia ekspozycji w następujących budynkach:
- Siedziba (Rynek 3), 
- Gmach Główny (Rynek 20-21),
- Ratusz 

Ks. Witold Machalski jest pierwszym kapłanem z diecezji tarnowskiej, który będzie pracował w tym kraju. Ma on już podobne doświadczenie, bo przez 6,5 roku był misjonarzem w Ekwadorze. – Aktualnie jest wikariuszem w parafii Ujanowice – mówi ks. Robert Kantor, kanclerz tarnowskiej kurii. Diecezja tarnowska tworzy na Kubie pierwszą placówkę duszpasterską. 

„Jestem już stałym gościem hotelu i za każdym razem zachwalam wszystko. Gratuluję Właścicielom doboru idealnego Personelu. Uwielbiam tam przebywać, uwielbiam czystość łazienek oraz zapach w hotelu. Pozdrawiam serdecznie i polecam innym gościom, którzy oczekują komfortu, spokoju, wysokiej kultury osobistej i miłej atmosfery”

Od dziś, 16 czerwca, w foyer tarnowskiego teatru można oglądać wystawę prac projektowych studentów Politechniki Krakowskiej biorących udział w konkursie. Prace koncepcyjne dotyczyły trzech budynków użyteczności publicznej w Tarnowie. Podczas wernisażu wręczono nagrody i przyznano wyróżnienia. 

Realizując strategię działań alternatywnych wpisujących się w szereg zajęć profilaktycznych, proponowanych naszej młodzieży, wystąpiliśmy z inicjatywą wykonania muralu, która spotkała się z dużą aprobatą uczestników Centrum. 

Mapa diecezji tarnowskiej rozchodzi się błyskawicznie. To specjalna publikacja przygotowana z myślą o Światowych Dniach Młodzieży. Pierwszy nakład wyniósł 8 tysięcy egzemplarzy. Mapy trafiły między innymi do Francji, Hiszpanii i Portugalii w ramach działań promujących Małopolskę. Miesiąc temu przygotowano kolejnych 15 tysięcy map, z czego połowy już nie ma. Tym razem mapa trafiła między innymi do Włoch, ale i do sąsiednich powiatów czy do hoteli i obiektów turystycznych, gdzie będą przebywać pielgrzymi w czasie ŚDM.

Z cyklu Czy wiesz, że:

16 VI 1835 urodził się Józef Szujski, historyk, pisarz, publicysta, polityk, profesor.(Zm. 1883) 

Z cyklu „Warto zatrzymać się w hotelu w Tarnowie” (pisownia oryginalna):

 „Hotel jest nowy, znajduje się w kamienicy dawnego hotelu. Zachowano zabytkowe elementy we wnętrzu budynku, jak np. płytki posadzkowe, supraporta. Wrażenie jest bardzo dobre. 

Archiwalne