Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dzięki specjalnie przygotowanemu gokartowi marki Sodi w ramach projektu "Przełamujemy wszelkie bariery" osoby niepełnosprawne z całego województwa małopolskiego i podkarpackiego na Torze Speed Race Tarnów mogą uczestniczyć w szkoleniowych jazdach.

Na pendolino poczekamy jeszcze kilkanaście miesięcy a tymczasem przez stację kolejową Tarnów przejeżdża coraz więcej nowoczesnych składów. Małopolskie Przewozy Regionalne na trasie z Krakowa do Tarnowa i Krynicy puszczają Acatusy, Podkarpacki Zakład na trasie z Rzeszowa do Krakowa Impulsy, a PKP Intercity zmodernizowane ze środków europejskich składy na trasie Przemyśl-Szczecin.

Joanna Marszalska-Tabiś biega zaledwie od pięciu lat, ale zwiedziła już wszystkie kontynenty i została pierwszą Polką, która zdobyła Koronę Maratonów! Upał w Bangkoku był nieprawdopodobny.

Na videolike.org znajdują się krótkie filmiki promujące wśród Japończyków Tarnów i zachęcające do odwiedzin naszego miasta.

Kabiny do spania na lotniskach - to projekt trzech młodych Włochów, którym już zainteresowane są pierwsze porty lotnicze. Kapsuły sypialniane są całkowicie zautomatyzowane, każda ma około trzech metrów kwadratowych.

Dobry serwis jest sztuką. Warto pamiętać, że ludzie przychodzą do restauracji z własnej i nieprzymuszonej woli, by miło spędzić czas.

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie na Powiślu Dąbrowskim wzbogaciło się o niezwykły egzemplarz Żuka. Samochód przekazany został przez łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad. 

W trakcie prac związanych z modernizacją linii kolejowej pracownicy firmy OHL odnaleźli fragmenty kostki brukowej, po której 14 czerwca 1940 roku, szli więźniowie pierwszego transportu do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz.

Bezpłatne e-booki można ściągać na telefon czy tablet w autobusach miejskich w Tarnowie. Na początek biblioteka przygotowała Stendhala czy Andersena. Książki można ściągnąć za pomocą kodów, które są na plakatach.

Jak wyglądają podróże biznesowe Polaków? Czy wydatki na nie są większe niż w latach ubiegłych? Które kraje najczęściej odwiedzamy latając służbowo?

Archiwalne