Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Kapłani wyjechali pełnić posługę nie tylko na misjach w Afryce czy Ameryce Południowej, ale również w takich europejskich krajach, jak Francja, Niemcy czy Hiszpania, które kiedyś stanowiły główne filary Kościoła. - Do ordynariusza stale przychodzą listy od biskupów tamtejszych diecezji z prośbą o przysłanie im naszych duszpasterzy, bo często swoich nie mają - przyznaje ks. Robert Kantor, kanclerz tarnowskiej kurii.

W Tarnowie za bilety komunikacji miejskiej zapłacisz smartfonem?
W Tarnowie działa aplikacja moBilet, dzięki której nie trzeba szukać kiosku z biletami. 

Nie tylko edukacja seniorów ale pięknie pokazany TARNÓW; gorąco polecamy i czekamy na kolejne odcinki! https://www.youtube.com/watch?v=5f1NTsuV4yk&feature=youtu.be Gratulacje dla Latarników Polski Cyfrowej  https://latarnicy.pl/  

Bogdan Wszołek ściągnął do Rzepiennika gigantycznych rozmiarów radioteleskopy. Na początku czerwca nastąpi uroczyste otwarcie niezwykłego obiektu Ogromna polana w samym środku lasu. Z oddali w oczy rzuca się widok gigantycznego talerza. To tzw. radioteleskop o średnicy 9 metrów. - Jest to jedna z najnowocześniejszych anten w całej Polsce. Robi wrażenie nie tylko wyglądem, ale również stwarza ogromne możliwości - zaznacza Bogdan Wszołek, który w rodzinnym Rzepienniku Biskupim właśnie kończy budowę niezwykłego obserwatorium astronomicznego.

Budowa ośrodka rehabilitacyjnego ma ruszyć w przyszłym roku w Ostruszy niedaleko Ciężkowic. Turyści będą mogli podpatrywać dochodzące do zdrowia dzikie zwierzęta, które ucierpiały przez okaleczenia, potrącenia, pogryzienia czy przy utknięciach w zastawianych przez kłusowników pułapkach.

Koncepcja zorganizowania imprez w podziale subregionalnym powstała przede wszystkim w wyniku chęci zwrócenia uwagi na efekty wykorzystania Funduszy Europejskich w poszczególnych obszarach województwa małopolskiego i pokazania zróżnicowania terytorialnego, kulturowego i gospodarczego każdego z subregionów Małopolski. 

Już po raz czwarty wystartowała kampania społeczna „Kręć Kilometry” organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. O tym gdzie pojawią się nowe parkingi dla rowerów zdecydują mieszkańcy i przejechane przez nich kilometry.

Wielki bohater narodowy Polski, Węgier i Turcji. Imię Bema noszą ulice i szkoły w całej Polsce oraz dzielnica Warszawy Bemowo.

Profesor Roman Dzieślewski – autorytet polskiej elektryki będzie miał swoją tablicę pamiątkową na tarnowskim rynku. Uroczyste odsłonięcie odbędzie się w piątek – 27 marca.

Sukces Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w podtarnowskich Lusławicach. Przez dwa lata od uruchomienia, akademia zorganizowała 250 kursów, warsztatów oraz koncertów. Co ważne, poza internetową rezerwacją miejsc, bezpłatne wejściówki są także rozdawane w Tarnowie, Krakowie oraz w pobliskim Zakliczynie.

Archiwalne